Ziyouz.com kutubxonasi (barcha kitoblar)  ( 897042 marta o'qilgan) Chop etish

1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 B






AbdulAziz  28 Iyun 2019, 22:40:23



Informatika asoslari (M.Aripov, A.Haydarov)
Axborot texnologiyalari. 1-qism (T.Maxarov)
Axborot texnologiyalari. 2-qism (T.Maxarov)
Delphi tilida dasturlash asoslari (Sh.Nazirov va b.)
Elektr aloqa nazariyasi (A.Abduazizov)
Elektronika (X.Aripov, A.Abdullayev va b.)
Elektrotexnika va elektronika asoslari (A.Karimov va b.)
Elektrotexnika va elektronika asoslari (masalalar to'plami)
Hisoblash matematikasi va dasturlash (A.Abduqodirov, F.Fozilov, T.Umurzoqov)
Informatika va axborot texnologiyalari (T.Safarov, Sh.O'roqov, R.Baxromov)
Ish joylarini kompyuterlashtirish (R.Fayziyev)
Kompyuter tarmoqlari chuqurlashtirilgan kursi (X.Zayniddinov, S.O'rinboyev, A.Beletskiy)
Kompyuter va avtomatlashtirilgan tizimlarning dasturiy ta'minoti (M.Kamilov, M.Babamuhamedova)
Kutubxonachilik ishining nazariyasi va tarixi (A.Kormilisin, M.Rasulov, S.Davlatov)
Kutubxonashunoslik (Zuhra Berdiyeva)
Ma'lumotlar bazasi (Sh.Nazirov, A.Ne'matov, R.Qobulov, N.Mardonova)
Ma'lumotlar bazasini dasturlash chuqurlashtirilgan kursi (Sh.Nazirov va b.)
Matematik dasturlash (Q.Safayeva)
Obyektga mo'ljallangan dasturlash (Sh.Nazirov, R.Qobulov)
Obyektga mo'ljallangan dasturlash. Web-sahifalarni dasturlash
Telekommunikatsiya uzatish tizimlari (R.Isayev, R.Atametov, R.Radjapova)
Umumiy elektrotexnika va elektronika asoslari (A.Xonboboyev, N.Xalilov)
Axborot texnologiyalari (M.Aripov, B.Begalov va b.)
Bibliografiya (Z.Berdiyeva, H.Mamatraimova, T.Zokirova, O.Erahmedov)
Informatika (N.Makarova tahriri ostida)
Axborot texnologiyalari (A.Abduqodirov, A.Hayitov, R.Shodiyev)
Axborot texnologiyalari (S.Qosimov)
Axborot tizimlari va texnologiyalari (S.G'ulomov, R.Alimov va b.)
Informatika (T.Xolmatov, N.Taylaqov, U.Nazarov)
Informatika va axborot texnologiyalari (A.Sattorov)
Informatika va axborot texnologiyalari (Z.Abdullayev va b.)
Kompyuter grafikasi (T.Rixsiboyev)
Kutubxonashunoslik, arxivshunoslik, kitobshunoslik nazariyasi va tarixi (E.Axunjanov)
Ma'lumotlar bazasini boshqarish sistemasi (A.Sattorov)
Ramz Bobojon. Bibliografiya (Z.Berdiyeva, G.Norqulova, Z.Sultonov)
Umumiy kutubxonashunoslik (O.Qosimova, T.Yesimov)
Sonli sistemalar (A.Yunusov, D.Yunusova)
Algoritmlash va dasturlash asoslari (A.Azamatov)
Axborot tizimlari nazariy asoslari (T.Maxarov)
Axborot xavfsizligi (S.G'aniyev, M.Karimov, K.Tashev)
Mehnatni muhofaza qilish (Y.Mannonov, K.Mavlonov)
Optik aloqa asoslari (N.Yusupov, R.Isayev)
S++ tilida dasturlash asoslari (Sh.Madrahimov, S.Gaynazarov)
Tanishing. Pravets-8 kompyuteri (Sh. Yusupov)


Zoologiya (Ochil Mavlonov)
Biologiya (A.Abdukarimov, A.G'ofurov va b.)
Biologiya (O.Eshonqulov, J.Hamidov, A.Bekmuhamedov)
Biologiya o'qitish metodikasi (J.Tolipova, A.G'ofurov)
Amaliy antropologiya va biomexanika (R.Babayeva)
Biotexnologiya. Ilmiy, amaliy va uslubiy asoslari (Q.Davranov)
Genetika (A.G'ofurov, S.Fayzullayev, J.Saidov)
Individual rivojlanish biologiyasi (Begali Xoliqnazarov)
O'simliklar fiziologiyasi (B.Beknazarov)
O'simliklar fiziologiyasi (M.Sagdiyev, R.Alimova)
O'simliklar immunineti (A.Sheraliyev, U.Rahimov)
Odam anatomiyasi (F.Bahodirov)
Odam anatomiyasi (T.Sagatov, O'.Mirsharapov)
Odam va hayvonlar fiziologiyasi (Karim Almatov, Shuhratulla Allamuratov)
Sitologiya. Embriologiya. Gistologiya (S.To'ychiyev, N.Toshmatov)
Tuban o'simliklar (L.Velikanov va boshq.)
Tuproq biologiyasi (X.Eshova, A.Vahobov, T.Rasulov, K.Ibodov, U.Jurayeva)
Biologiyadan amaliy mashg'ulotlar (A.Zikiryayev va b.)
Biologiyani o'qitishda pedagogik texnologiyalar (J.Tolipova)
Botanika (S.Mustafayev, O'.Ahmedov)
Botanika asoslari (G.Tursunboyeva, Sh.Komilova)
Botanika darsliklarida qo'llaniladigan yuksak o'simliklar sistematikasiga oid kategoriya va taksonlar
Botanika. Anatomiya, Morfologiya, Sistematika (S.Mustafayev)
Botanika. Morfologiya, Anatomiya, Sistematika, Geobotanika (O'.Pratov va b.)
Botanika. O'simliklar morfologiyasi va anatomiyasi (M.Ikromov va b.)
Botanikadan o'qituvchilar uchun qo'llanma (A.Hamidov va b.)
Evolyutsion ta'limot (A.G'ofurov, S.Fayzullayev)
Genetika (A.G'ofurov, S.Fayzullayev)
Gistologiya (E.Qodirov)
Mikrobiologiya (A.G'anixo'jayeva, H.Nazarova)
Normal anatomiya va fiziologiya (N.Ahmedov, Z.Sodiqova)
O'simliklar anatomiyasi va morfologiyasi (L.Kursanov va b.)
O'simliklar aniqlagichi (S.Xoliqov va b.)
O'simliklar biokimyosidan amaliy mashg'ulotlar (A.Zikiryayev, P.Mirhamidova)
O'simliklar fiziologiyasi (J.Xo'jayev)
O'simliklar sistematikasidan amaliy mashg'ulotlar (R.Toshmuhamedov)
O'simlikshunoslik (R.Oripov, N.Xalilov)
Odam anatomiyasi (A.Ahmedov)
Odam anatomiyasi (E.Qodirov)
Odam anatomiyasi. Atlas. 1-jild (N.Ahmedov)
Odam anatomiyasi. Atlas. 2-jild (N.Ahmedov)
Odam fiziologiyasi (E.Nuritdinov)
Odam genetikasi (S.Fayzullayev va b.)
Ovqat hazm qilish va ovqatlanish fiziologiyasi (L.Kuchkarova, Sh.Qurbonov)
Parazitologiya (S.Dadayev)
Plastik anatomiya (B.Baymetov)
Toksikologiya asoslari (B.Ibragimxodjayev va b.)
Topografik anatomiya (N.Shomirzayev va b.)
Umurtqalilar zoologiyasi (J.Laxanov)
Umurtqalilar zoologiyasi (S.Dadayev, S.To'ychiyev, P.Haydarova)
Umurtqasizlar zoologiyasi (O.Mavlonov, Sh.Xurramov, X.Eshova)
Umurtqasizlar zoologiyasi (O.Mavlonov, Sh.Xurramov, Z.Norboyev)
Yuksak o'simliklar sistematikasi (O'.Pratov, Q.Jumayev)
Zoologiya (J.Urchinov)
Zoologiya (S.Dadayev, O.Mavlonov)
Zoologiya. Xordalilar (S.Dadayev, Q.Saparov)
Zoologiya va zootoksinologiya asoslari (R.Eshchanov va b.)
Biologiya. Evolyutsiya va ekologiya (T.Gʻofurov va b.)
Hayvonlar patologik fiziologiyasi (R.Xaitov, D.Eshimov)
Umurtqasizlar zoologiyasidan laboratoriya mashg'ulotlari (A.Xurramov)


Deutsch II (A.Abdullayeva, D.Mirsodiqova, S.Abdullayeva, D.Nosirov)
Deutsch I (M.Dadaxodjayeva, S.Novikova, S.Ziyayeva)
Deutsch III (G.Pan, Sh.Karimov, D.Ismatillayeva)
English I (T.Sattorov, N.Qambarov, K.Nabiyeva)
English II (O.Mo'minov, X.Abdurahmonova, S.Tohirjonova, Sh.Bo'tayev)
English III (G.Bakiyev, G.Mahkamova, A.Quldoshev)
English in topics (Sh.Abdullayev, Sh.Oripov va b.)
Francais I (M.Ubaydullayev, O.Saxno, E.Xudoyberganova)
Francais II (J.Yakubov, Z.Davronova)
Francais III (L.Abdushukurova, R.Abulxanova, Z.Aytuganova, H.Ibragimov)
Ingliz tili (L.Xo'jayeva, D.Arziyeva va b.)
Ingliz tili grammatikasi (M.G'apporov, R.Qosimova)
Nemis tili (G.Asanova, Z.Xapizova va b.)
All about Uzbekistan (Z.Yodgorova)
Deutsch (S.Naimow, M.Bosorow)
Fors tili (Malik Abdusamatov)
Fransuz tili darsligi (D.Aliqulova, D.Jo'raboyeva)
Fransuz tilidan 14 ta dars (S.Yoqubova, O.Po'latova)
Iqtisodiyot yo'nalishi talabalari uchun ingliz tilidan matnlar va mashqlar to'plami
Le Francais du droit (R.Shirinova)
O'zbek tili (K.Turdiyeva, D.Ahmedova)
O'zbek tili (R.Rasulov, A.Mirazizov)
Zentralazsien (F.Umirzoqova)
Deutsche grammatik in ubungen (S.Saidow)
Keep in Touch (M.Barcley, G.Ibragimova, Y.Abduraimova)
Kniga dlja chtenija po russkomu jazyku (E.Farsijants, N.Hamidova)
O'zbek tili (A.Rafiyev, R.Niyozmetova, F.Dulabov)
O'zbek tili amaliyoti (H.Uzoqov, O'.Mirzakarimova, R.Saidova)
O'zbek tili. Fonetika, grafika, orfoepiya, orfografiya (S.Otamirzayeva, M.Yusupova)
Russkij jazyk (A.Saitova, M.Mirhabibova, Sh.Hamrakulova)
Russkij jazyk (D.Fayzullaev, M.Mirhabibova, A.Saitova, Sh.Hamrakulova)
Stay in Touch (S.Bakieva, M.Iriskulov va b.)
Uzbekistan and Uzbeks (L.Bobokhonova, S.Bekturganova)
Deutsch (A.Jumaniyazov, Q.Xalliyeva)
Fransuz tili darsligi (R.Shirinova, F.Muhamedaminova)
O'zbek tili. 1-kitob (R.Niyozmetova, J.Samigova, M.Mirmaxsudova)
O'zbek tili. 2-kitob (R.Niyozmetova, J.Samigova, M.Mirmaxsudova)
O'zbek tili. 3-kitob (R.Niyozmetova, J.Samigova, M.Mirmaxsudova)
O'zbek tili (T.Choriyev, N.Safarova, Sh.Istamova)
O'zbek tili. Mashqlar to'plami (A.Ismoilov, O'.Lafasov)
O'zbek tili (X.Muhiddinova, Z.Salisheva, X.Po'latova)
Turk tilining nazariy gramatikasi (Z.Xudoyberganova, X.Hamidov)


Ekologiya (Anvar To'xtayev)
Ekologiya (I.Xolliyev, A.Ikromov)
Inson va biosfera (Sh.Otaboyev, M.Nabiyev)
Tuproqlarni ifloslanish muammolari (T.Abdurahmonov, Z.Jabborov)
Umumiy ekologiya (Ahmatqul Ergashev)
Agroekologiya (A.Ergashev, T.Ergashev)
Atrof-muhit sifat analizi va monitoringi (I.Ayubova va b.)
Ekologiya (A.Rafiqov, Q.Abirqulov, A.Hojimatov)
Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish asoslari (P.Sultonov)
Ekologiya va atrof-muhitnini muhofaza qilish asoslari (P.Sultonov, B.Ahmedov)
Ekologiya, biosfera va tabiatni muhofaza qilish (A.Ergashev, T.Ergashev)
Ijtimoiy ekologiyaga kirish (Yu.Shodimetov)
Sanoat ekologiyasi (D.Yormatova)
Sanoat ekologiyasi (O.Qudratov)
Ekologiya (A.To'xtayev)
Atrof muhitni muhofaza qilish va shahar iqlimshunosligi. 2-qism (S.Qosimova)

Falsafa (40)

Falsafa asoslari (Q.Nazarov, S.Mamashokirov, Yo.Toirov va b.)
Falsafa fani tarixi va nazariyasi (I.Karimov, M.Rustamova)
Axloqshunoslik (Abdulla Sher)
Axloqshunoslik (D.Po'latova va b.)
Bilish nazariyasi (J.Tulenov)
Dialektika nazariyasi (J.Tulenov)
Estetika (Abdulla Sher, Bahodir Husanov)
Falsafa (E.Yusupov va b.)
Falsafa (Matbua Ahmedova t.o.)
Falsafa (Q.Nazarov va b.)
Falsafa fani va uning xususiyatlari (J.Tulenov)
Falsafa tarixi (J.Tulenov)
Falsafa va fan metodologiyasi (N.Shermuhamedova)
Falsafa va fanlar metodologiyasi (O.Fayzullayev)
Fanning falsafiy masalalari (I.Saifnazarov va b.)
Ijtimoiy falsafa (I.Karimov, S.Valiyeva, K.Tulenova)
Jamiyat falsafasi (J.Tulenov)
Noosfera. Geosiyosat va mafkura (Ibrohim Karimov)
O'zbekistonda demokratik jamiyat qurish nazariyasi va amaliyoti (I.Ergashev va b.)
O'zbekistonda demokratik jamiyat qurish nazariyasi va amaliyoti. 1-qism (M.Bo'riyeva)
Politologiya (B.Aliev, T.Hoshimov, O.Yuldashev)
Qadimgi va O'rta asr G'arbiy Yevropa falsafasi (S.Yo'ldoshev va b.)
Shaxs va jamiyat (G.Fuzailova va b.)
Sotsiologiya (M.Bekmurodov va b.)
Yangi va eng yangi davr G'arbiy Yevropa falsafasi (S.Yo'ldoshev va b.)
Ilmiy ijod metodologiyasi (I.Saifnazarov va b.)
Ilmiy ijod metodologiyasi (J.Tulenov, S.Valiyeva)
Dinshunoslik (A.Mo'minov, H.Yo'ldoshxo'jayev va b.)
Falsafa (Ziyodulla Davronov)
O'zbekistonda demokratik jamiyat qurish nazariyasi va amaliyoti (I.Hayitov, M.Zaripov)
Tafakkur erkinligi (Abdurahim Erkayev)
Akmeologiya asoslari (G.Tillayeva)
Antiq falsafa (S.Yuldashev)
Axloq va nafosat falsafasi (Abdulla Sher, Bahodir Husanov)
Dinshunoslik asoslari (A.Ochildiyev, D.Rahimjonov)
Estetika asoslari (E.Umarov, R.Karimov)
Estetika. Nafosat falsafasi (Abdulla Sher)
Etika. Estetika (G.Nosirxo'jayeva)
Islom falsafasiga kirish. Kalom ilmi (Sh.Sirojiddinov)
Shaxs va jamiyat (Shodmonqul Azizov)

Qayd etilgan


AbdulAziz  28 Iyun 2019, 22:45:42

Fizika (79)

Fizika. 1-qism (A.G'aniyev, A.Avliyoqulov, G.Almardonova)
Fizika. 2-kitob. Elektrodinamika. Tebranishlar va to'lqinlar (M.O'lmasova)
Fizika. 2-qism (A.G'aniyev, A.Avliyoqulov, G.Almardonova)
Fizika. 3-kitob. Ma'ruzalar matni (A.No'monxo'jayev, M.Fattohov va b.)
Fizika. 3-kitob. Optika, atom va yadro fizikasi (M.O'lmasova)
Amaliy mexanika (A.Jo'rayev, R.Tojiboyev)
Elektr va magnetizm (J.Kamolov, I.Ismoilov, U.Begimqulov, S.Avazboyev)
Elektromagnetizm (B.Izbosarov, I.Kamolov)
Elektromexanik tizimlarning elementlari (A.Imomnazarov)
Fizika kursi (N.Sultanov)
Fizika kursi. Mexanika, Elektr, Elektromagnetizm (M.Ismoilov, P.Habibullayev, M.Xaliulin)
Fizika ta'limi davriyligini loyihalash texnologiyasi (S.Qahhorov)
Fizika. Mexanika bo'limi (B.Otaqulov, Yu.Po'latov, N.Xalilov, Z.G'oziyev)
Fizikadan praktikum (V.Iveronova tahriri ostida)
Gidravlika (A.Umarov)
Klassik statistik fizika (A.Boydedayev)
Kvant statistik fizika (A.Boydedayev, P.Habibullayev)
Nazariy mexanika (Botir Ahmadxo'jayev)
Statistik fizika va termodinamika (P.Musayev)
Termodinamika va statistik fizika (A.Abdumalikov, R.Mamatqulov)
Termodinamika va statistik fizikadan masalalar (R.Mamatqulov, A.Tursunov, B.Mamatqulov)
Umumiy fizika kursi. Elektr (S.Kalashnikov)
Umumiy nisbiylik nazariyasi (B.Fayzullayev)
Amaliy fizika (X.Abduvohidov, T.Turg'unov, M.Turg'unova)
Astrofizika. 1-qism (I.Sattorov)
Astronomiya (M.Mamadazimov)
Elektronika (X.Aripov, A.Abdullayev va b.)
Elektrotexnika va elektronika asoslari (A.Karimov va b.)
Fizika kursi. 1-qism. Mexanika, molekulyar fizika (O.Qodirov)
Fizika kursi. 3-qism. Kvant fizika (O.Qodirov, A.Boydedayev)
Fizika. Mexanika bo'limi (B.Otaqo'ziyev, Yu.Po'latov va b.)
Fizikadan masalalar to'plami (A.Rimkevich)
Fizikadan masalalar to'plami (A.Tursunmetov va b.)
Fizikadan praktikum. Optika va kvant fizika (O.Gadoyev va b.)
Fizikadan savol va masalalar to'plami (U.Orifjonov va b.)
Fizikaviy tadqiqot usullari (A.Quvatov)
Mexanika va molekulyar fizikadan praktikum (E.Nazirov va b.)
Molekulyar fizika va termodinamika asoslari (B.Izbosarov, I.Kamolov)
Nazariy fizika kursi. 3-jild. Kvant mexanikasi (M.Musaxanov, A.Rahmatov)
Nazariy fizika kursi. 4-jild. Termodinamika va statistik fizika (A.Abdumalikov, R.Mamatqulov)
Nazariy mexanika fanidan qisqa masalalar to'plami (O.Kepe t.o.)
Nazariy mexanika. 2-qism (J.Zoirov, B.Ahmadxo'jayev)
Nisbiylik nazariyasi asoslari (S.Orifjonov)
Qattiq jism fizikasi (A.Teshaboyev va b.)
Umumiy astronomiya (Mamadmusa Mamadazimov)
Umumiy fizika kursi. 2-jild. Elektr va elektromagnetizm (O'.Nazarov)
Amaliy fizika (To'xtapo'lat Turg'unov)
Fizika (L.Jdanov, G.Jdanov)
Fizika. 1-kitob. Mexanika, molekulyar fizika va issiqlik (M.O'lmasova va b.)
Fizikadan praktikum. Mexanika va molekular fizika (J.Toshxonova tahririda)
Umumiy fizika kursi. Elektr va magnetizm (S.Tursunov, J.Kamolov)
Umumiy fizika kursi. Mexanika (M.Rahmatullayev)
Yarimo'tkazgichlar sirti fizikasi (A.Teshaboyev va b.)
Amaliy mexaniika (N.Bibutov)
Amaliy mexanika (S.G'ulomitdinova, Z.Afzalov)
Amaliy va umumiy astrofizika (R.Ziyaxanov, S.Nuritdinov)
Astrofizika. 2-qism (I.Sattorov)
Atmosfera fizikasi (Yu.Petrov, H.Egamberdiyev)
Atom fizikasi (G.Axmedova, O.Mamatqulov, I.Xolbayev)
Atom yadrosi va zarralar fizikasi T.Mo'minov, A.Xoliqulov)
Biofizika (E.Ismailov , N.Mamatqulov)
Elektrotexnika va elektronika asoslari (M.Turdiyev)
Fizika kursi. 1-qism. Mexanika (A.Qosimov, X.Jo'raqulov, A.safarov)
Fizika. Elektromagnit to'lqinlar. XX asr fizikasi. Molekulyar fizika va termodinamika
Fizikadan masalalar to'plami (A.Chertov, A.Vorobyev)
Kvant fizikasi. 2-qism (E.Rasulov, U.Begimqulov)
Matematik fizika tenglamalari (O.Zikirov)
Molekulyar fizika (B.Xayriddinov, Sh.Jo'rayev)
Nanozarralar fizikasi, kimyosi va texnologiyasi (A.Teshaboyev, S.Zaynobiddinov)
Nazariy mexanika (M.Yahyoyev, Q.Mo'minov)
Optikadan masalalar va laboratoriya ishlari to'plami (R.Karimov, B.Eshchanov)
Quyosh fizikasi (M.Zakirov, Yu.Muslimova)
Termodinamika va statistik fizika (E.To'rayev, Sh.Jo'rayev)
Umumiy fizika kursi. Yadro va elementar zarralar (J.Toshxonova)
Vektor va tenzor tahlil (U.Dalaboyev)
Yarim o'tkazgichlar parametirlarini aniqlash usullari (S.Zaynobiddinov)
Yarimo'tkazgichlar fizikasidan masalalar va savollar to'plami (K.Tursunmetov)
Yarimo`tkazgichlarda atomlar diffuziyasi (S.Zaynobiddinov, Sh.Yo'lchiyev)
Yer fizikasi (A.Abidov, D.Atabayev)


Geodeziya (O'.O'tanov)
Kartalarni jihozlash (S.Salohiddinova, B.Alixo'jayeva)
Amaliy geodeziya (Sh.Avchiyev)
Yer tuzishning ilmiy asoslari (S.Avezbayev, S.Volkov)
Kartografiya (T.Mirzaliyev, I.Musayev)
Kartashunoslik (T.Mirzaliyev va b.)
Fotogrammetriya (M.Akbarov, D.Muhitdinov)


Umumiy tabiiy geografiya (P.Baratov, A.Soatov)
Turizm geografiyasi (F.Gulmetov, A.Allabergenov)
Dunyo qit'alari tabiiy geografiyasi (N.Aleksandrovskaya va b.)
Gidrologiya asoslari (A.Rasulov va b.)
Iqlimshunoslik (Yu.Petrov, H.Egamberdiyev va b.)
Iqtisodiy geografiya asoslari. 1-qism (H.Vahobov, M.Tillaboyeva)
Jahon ijtimoiy-iqtisodiy geografiyasi (B.Bahritdinov va b.)
O'rta Osiyo tabiiy geografiyasi (P.Baratov va b.)
O'zbekiston tabiiy geografiyasidan amaliy mashg'ulotlar (P.Baratov)
Toponimika (A.Nizomov va b.)
O'zbekiston iqtisodiy va ijtimoiy geografiyasi (A.Soliyev)
Umumiy yer bilimi (H.Vahobov va b.)
Aholi geografiyasi va demografiya asoslari (M.Bo'riyeva, Z.Tojiyeva)
Amaliy geografiya (A.Rafiqov, H.Vahobov)
Geografiyadan mashq va masalalarni yechish usullari (Q.Bahromov)
Iqtisodiy geografiya (E.Nigmanov)
Iqtisodiy geografiyaning nazariy asoslari (A.Soliyev, L.Qarshiboyeva)
Iqtisodiy va ijtimoiy geografiya asoslari (A.Soliyev)
Kichik hududlar tabiiy geografiyasi (Sh.Zokirov)
O'rta Osiyo tabiiy geografiyasi (P.Baratov va b.)
O'rta Osiyo tabiiy geografiyasi (P.Baratov, M.Mamatqulov)
O'zbekiston tabiiy geografiyasi. 2-qism (I.Hasanov, P.G'ulomov)


Evolyutsion geologiya (T.Dolimov, V.Troitskiy)
Geologiya asoslari (A.Jo'liyev, A.Soatov, R.Yusupov)
Strukturaviy geologiya va geologik xaritalash (X.Chinqulov va b.)
Tarixiy geologiya va paleontologiya asoslari (G'.Fathullayev, S.Husanov)
Geologiya (A.Qurbonov)
Gruntshunoslik (A.Kayumov, A.Adilov, N.Kayumova)
Litologiya (Xoldor Chiniqulov)
Tuproqshunoslik (Rustam Toshxo'jayev)
Umumiy geologiya (B.Toshmuhamedov)
Umumiy yer bilimi (H.Vahobov, O'.Abdunazarov va b.)
Yer osti suvlari dinamikasi (I.Agzamova, G'.Gulyamov)

Huquq (109)

Fuqarolik huquqi. 1-qism (I.Zokirov)
Huquqshunoslik (O.Karimova)
Inson huquqlari (O.Tadjibayev, N.Ramazonova)
Konstitutsiyaviy huquq (O.Husanov)
O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasini o'rganish
Xalqaro huquq (Akmal Saidov)
Xo'jalik (tadbirkorlik) huquqi (F.Otaxonov, X.Burxanxodjayeva va b.)
Jinoyat huquqi (M.Rustamboyev)
O'zbekiston Respublikasida yuridik xizmat (Foziljon Otaxonov)
O'zbekiston Respublikasining ekologiya huquqi (Asqar Nig'matov)
O'zbekiston Respublikasining xo'jalik protsessual huquqi (Sh.Shorahmetov)
Rim huquqida majburiyat instituti (V.Topildiyev, Sh.Ergashev)
Sud ishlarini yuritish muammolari (Eminjon Egamberdiyev)
Xo'jalik protsessual huquqi (Mubin Nasullayev)
Davlat hokimiyatining vakillik va o'zini o'zi boshqarish organlari faoliyatini tashkil etish (A.To'laganov)
Davlat va huquq asoslari (A.Saidov, U.Tadjixanov, X.Odilqoriyev)
Davlat va huquq nazariyasi (H.Boboyev va b.)
Ekologiya huquqi (M.Usmonov va b.)
Fuqarolik huquqi. 2-qism (M.Abdusalomov va b.)
Fuqarolik huquqi. Umumiy qism (R.Ruziyev, V.Topildiyev)
Hozirgi zamon xalqaro huquqi nazariyasi asoslari (I.Lukashik, A.Saidov)
Huquqiy informatika (Abdujabbor Muhammadiyev)
Huquqiy madaniyat nazariyasi. 1-jild (U.Tadjixanov, A.Saidov)
Huquqiy madaniyat nazariyasi. 2-jild (U.Tadjixanov, A.Saidov)
Huquqshunoslik (H.Mahmudov va b.)
Huquqshunoslik (J.Yoqubov, E.Hayitboyev)
Ijtimoiy ta'minot huquqi (D.Ahmedov)
Inson huquqlari (H.Boboyev va b.)
Konstitutsiya va fuqarolik jamiyati (X.Odilqoriyev)
Kriminalistika. 1-jild (G'.Abdumajidov va b.)
Kriminalistika. 2-jild (G'.Abdumajidov va b.)
Ma'muriy huquq (E.Hojiyev, T.Hojiyev)
Milliy huquqiy tizim va huquqiy qadriyatlar (H.Odilqoriyev, Sh.Yakubov)
O'zbekiston Respublikasining Konstitutsiyasiga sharh (A.Azizxo'jayev va b.)
O'zbekiston davlati va huquqi tarixi (H.Muhamedov va b.)
O'zbekiston davlati va huquqi tarixi (Z.Muqimov)
O'zbekistonda davlat qurilishi sohasida islohotlar va huquqiy siyosat (A.Rahmonov va b.)
Qishloq xo'jalik huquqi (H.Boboyev, M.Rustamboyev va b.)
Siyosiy va huquqiy ta'limotlar tarixi (F.Muhitdinova)
Sud va huquqni muhofaza qilish organlari (M.Rustamboyev, Ye.Nikiforova)
Xalqaro huquq (A.Mamatqulov)
Xalqaro huquq (M.Rahimova)
Xalqaro huquq asoslari (R.Tuzmuhamedov, R.Hakimov)
Xalqaro huquq chizmalar va ta'riflarda (A.Saidov)
Xalqaro ko'lamda yo'lovchi va yuk tashishning huquqiy asoslari (K.Rashidov)
Xorijiy mamlakatlar davlati va huquqi tarixi. 1-qism (H.Muhamedov)
Xorijiy mamlakatlar davlati va huquqi tarixi. 2-qism (H.Muhamedov)
Xorijiy mamlakatlar konstitutsiyaviy huquqi (A.Azizxo'jayev va b.)
Zamonaviy davlat ish yuritish nazariyasi, amaliyoti va boshqaruvni me'yoriy hujjatlar bilan ta'minlash (Z.Jo'rayev)
Islom huquqshunosligi, hanafiy mazhabi va O'rta Osiyo faqihlari (Abdulhakim Shar'iy Juzjoniy)
Bola huquqlarini himoya qilishning huquqiy asoslari
Davlat va huquq nazariyasi (X.Odilqoriyev tahririda)
Davlat va huquqning umumnazariy muammolari (Z.Islomov)
Fuqarolik jamiyati. Siyosiy partiyalar, mafkuralar, madaniyatlar (M.Qirg'izboyev)
Inson huquqlari (A.Mo'minov, M.Tillabayev)
Jinoyat huquqi. Umumiy qism (M.Rustamboyev, B.Ahrorov)
O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasiga sharh
O'zbekistonning mehnat to'g'risidagi qonun hujjatlari (M.Gasapov, Ye.Sokolov)
Oldi-sotdi shartnomasi (H.Rahmonqulov)
Parlamentarizm. Xorijiy mamlakatlar tajribasi
Bank huquqi (M.Yo’ldoshev, Y.Tursunov)
Bozor va huquq (F.Muhitdinov)
Davlat funksiyasi (M.Najimov, Sh.Saydullayev)
Davlat hokimiyati tizimida parlament nazariya va amaliyot muammolari (R.Hakimov)
Fuqarolik dalolatnomalarini qayd etish (L.Hojixonova)
Fuqarolik huquqi (R.Ro'ziyev)
Fuqarolik huquqi tamoillarining nazariy va amaliy tamoillari muammolari (A.Muhammadiyev)
Fuqarolik huquqi. 1-qism (V.Topildiyev)
Fuqarolik huquqi. 2-qism (V.Topildiyev)
Fuqarolik ishlarini sudda ko'rishga oid protsessual hujjat namunalariga sharh (Sh.Shoraxmetov)
Fuqarolik jamiyati asoslari (A.Jalilov, U.Muhammadiyev)
Fuqarolik protsessual huquqi (M.Mamasidiqov, Z.Esanova, D.Habibullayev)
Fuqarolik sud ishlarini yuritishning huquqiy asoslarini takomillashtirish masalalari (M.Mamasiddiqov)
Fuqarolik va oila huquqi (D.Karxodjayeva, N.Akayeva, Sh.Yuldasheva)
Fuqoralar o'zinini o'zi boshqarish organlari (M.Mamasiddiqov, R.Hakimov)
Huquq tushunchasi, mohiyati, ijtimoiy vazifasi (Z.Islomov)
Huquqni muhofaza qilish organlari (M.Rustamboyev, Ye.Nikiforova)
Ijro ishi yuritish (U.To'xtasheva)
Ijtimoiy ta'minot huquqi (Y.Tursunov)
Intellektual mulk huquqi (O.Oqyulov)
Jinoyat huquqi (M.Usmonaliyev)
Jinoyat protsessida dalillarni taqdim qilish (Sh.Inomjonov)
Jinoyat-ijroiya huquqi (B.Axrarov, N.Salayev)
Jinoyatlarni kvalifikatsiya qilish (R.Kabulov, A.Otajonov)
Korporativ huquq (H.Rahmonqulov, S.Gulyamov)
Kriminologiya (K.Abdurasulova va b.)
O'zbekiston Respublikasi Konustututsiyasining mustaqil va demokratik huquq asoslari (A.Saidov)
O'zbekiston Respublikasi xo'jalik prosessual kodeksiga sharhlar
O'zbekiston Respublikasida advokatlik faoliyati (M.Rustamboyev)
O'zbekiston Respublikasida saylov huquqi va jarayoni (G.Ahmedov, A.Hoshimxonov)
O'zbekiston Respublikasining o'zini o'zi boshqarish huquqi (Sh.Jalilov)
O'zbekiston respublikasi jinoyat huquqi kursi. 1-jild (M.Rustamboyev)
O'zbekiston respublikasi jinoyat huquqi kursi. 2-jild (M.Rustamboyev)
O'zbekiston respublikasi jinoyat huquqi kursi. 3-jild (M.Rustamboyev)
O'zbekiston respublikasi jinoyat huquqi kursi. 5-jild (M.Rustamboyev)
Oila huquqi (F.Otaxo'jayev, Sh.Yuldasheva)
Ota-onalik huquqidan mahrum qilishning huquqiy asoslari (M.Hayitov)
Patentshunoslik (A.Jumaxo'jayev)
Prokuror nazorati (O.Madaliyev)
Rim huquqi (V.Topildiyev)
Sud statistikasi (O.Madaliyev)
Sudda ish yuritish (M.Sattorova, M.Alamberdiyeva)
Sudyalar odob-axloqi qoidalari
Tadbirkorlik huquqi (H.Rahmonqulov, Sh.Ro'zinazarov)
Uy-joy huquqi (N.Imomov)
Xalqaro xususiy huquq (X.Azizov, I.Kan)
Xo'jalik (tadbirkorlik) huquqi (B.Ibratov, I.Nasriyev)
Xorijiy mamlakatlarda tabiiy resurslar huquqi (J.Xolmo'minov)
Yer huquqi (A.Nigmatov)

Qayd etilgan


AbdulAziz  28 Iyun 2019, 22:49:54


Iqtisodiyot va tadbirkorlik (U.Inoyatov, S.Ahmedov, R.Nurimbetov)
Audit (Hasan Musayev)
Bozor iqtisodiyoti nazariyasi va amaliyoti (S.G'ulomov va M.Sharifxo'jayev tahriri)
Buxgalteriya hisobi asoslari (S.Yuldasheva, I.Masteyeva, B.Maxkamov)
Iqtisodiy tahlil. 1-qism (M.Pardayev, B.Isroilov)
Iqtisodiy tahlil. 2-qism (M.Pardayev, B.Isroilov)
Iqtisodiyot asoslari (M.Mahkamova, I.Masteyeva, N.Yuldasheva)
Iqtisodiyot nazariyasi. 2-kitob (D.Tojiboyev)
Islab chiqarish iqtisodiyoti va uni tashkil etish asoslari chuqurlashtirilgan kursi
Makro-mikro iqtisodiyot asoslari (O.Abdullayev va b.)
Marketing (M.Qosimova, M.Yusupov va b.)
Marketing asoslari (N.Mo'minov, F.Azimova, O.Shmugin)
Mehnat iqtisodiyoti va sotsiologiyasi (Q.Abdurahmonov tahriri)
Qimmatli qog'ozlar bozori (I.Butikov)
Umumiy ovqatlanish korxonalarida hisob-kitob va kalkulatsiya (R.Asatov va b.)
Menejment (G'.Qosimov)
Menejment (N.Mahkamova, S.Yuldasheva, Sh.Xolmatova, O.Shmigin)
Aholi daromadlari va turmush sifati (X.Abdurahmonov va b.)
Audit (H.Sanayev, R.Narziyev)
Biznes reja (A.Abdullayev, X.Aybeshov)
Boshqaruv hisobi (B.Xasanov, A.Xashimov)
Bozor iqtisodiyoti asoslari (M.Rasulov)
Budjet hisobi (M.Ostonaqulov)
Demografiya statistikasi (T.Isoqova, X.Xo'jaqulov)
Innovatsion menejment (G.Taraxtiyeva)
Iqtisodiy bilim asoslari (Q.Yo'ldoshev, Q.Muftaydinov)
Iqtisodiy statistika (H.Nabiyev, D.Nabiyev)
Iqtisodiy ta'limotlar tarixi (A.Islomov, E.Egamov)
Iqtisodiy ta'limotlar tarixi (Q.Yo'ldoshev va b.)
Iqtisodiy tarbiya nazariyasi (I.Inomov)
Iqtisodiyot nazariyasi (A.O'lmasov, M.Sharifxo'jayev)
Iqtisodiyot nazariyasi (A.Qodirov)
Iqtisodiyot nazariyasi (D.Tojiboyeva)
Iqtisodiyot nazariyasi (N.Beknozov)
Iqtisodiyot nazariyasi (Sh.Shodmonov, U.G'afurov)
Iqtisodiyot nazariyasi (Yu.Yo'ldosehv)
Kichik biznes va tadbirkorlik (M.Boltabayev va b.)
Kichik biznes va tadbirkorlik (N.Jumayev t.o.)
Kichik va o'rta biznes strategiyasi. 1-qism (N.Mo'minov va b.)
Korxona iqtisodiyoti (R.Muratov va b.)
Korxona iqtisodiyoti va menejmenti (I.Ulashev, Sh.Atamuradov)
Korxonalarda boshqaruv faoliyati asoslari (M.Toshniyozov va b.)
Lizing g'oyasi, tarixi, huquqiy asoslari va amaliyoti (E.G'aniyev, M.Marpatov)
Menejment asoslari (R.Valijonov va b.)
Menejment nazariyasi (D.Qosimova)
Menejment va marketing (Ya.Ismadiyarov va b.)
Mikroiqtisod (Q.Hamdamov)
Mikroiqtisodiyot (E.Egamberdiyev)
Mikroiqtisodiyot (S.G'ulomov va b.)
Moliya (A.Vahobov, T.Malikov)
Moliyaviy hisob (A.Abdullayev va b.)
Moliyaviy hisob (O.Bobojonov, K.Jumaniyozov)
O'zbekiston Respublikasi iqtisodiyoti (N.To'xliyev)
O'zbekiston Respublikasida tashqi iqtisodiy faoliyat asoslari (I.Hamedov, A.Alimov)
O'zbekiston axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasi menejmenti masalalari
O'zbekiston iqtisodiyoti asoslari (N.To'xliyev)
O'zbekistonda ijtimoiy-iqtisodiy munosabatlar. 70-80-yillar misolida (D.Bobojonova)
O'zbekistonda soliqlar tarixi (N.Oblomurodov, F.Tolipov)
Personalni boshqarish (Q.Abdurahmonov va b.)
Pul, kredit va banklar (O.Rashidov va b.)
Pul, kredit va banklar (Sh.Abdullayeva)
Qishloq xo'jaligi iqtisodiyoti va menejmenti (O'.Umrzoqov va b.)
Sharq iqtisodiy ta’limotlar tarixi (Q.Muftaydinov, Q.Yo'ldoshev)
Sifat menejmenti (G'.Hojiahmedov va b.)
Soliq va soliqqa tortish (A.Yo'ldoshev)
Soliqlar va soliqqa tortish (A.Jo'rayev va b.)
Soliqqa tortish nazariyasi va amaliyoti (Q.Yahyoyev)
Statistika (X.Shadiyev va b.)
Statistika nazariyasi (Yo.Abdullayev)
Statistikadan praktikum (X.Shodiyev va b.)
Statistikaning umumiy nazariyasi. Testlar (Yo.Abdullayev)
Tadbirkorlik asoslari (H.Hamroyev va b.)
Turizm asoslari (Murodjon Mirzayev, Mahbuba Aliyeva)
Xalqaro moliya munosabatlari (A.Vahobov va b.)
Yuridik shaxslarni soliqqa tortish (M.Alimardonov va b.)
Audit asoslari (K.Ahmadjonov, I.Yakubov)
Biznes marketingi (J.Jalolov, A.Fattahov va b.)
Davlat xaridi (U.Burxanov, T.Atamuradov)
Innovatsion menejment (R.Gimush, F.Matmurodov)
Iqtisodiy tahlil. 100 savol 100 javob (Yo.Abdullayev, A.Ibrohimov, M.Rahimov)
Iqtisodiy-matematik modellar (G'.Nasriddinov)
Ishlab chiqarish menejmenti (R.Nurimbetov, S.Ahmedov)
Kichik biznesni boshqarish (M.Qosimova va b.)
Logistika (Q.Dadaboyev)
Menejment. Amaliy mashqlar (R.Nurimbetov)
Pul. 100 savol 100 javob (Yo.Abdullayev, T.Qoraliyev)
Qimmatli qog'ozlar. 100 savol 100 javob (Yo.Abdullayev, Sh.Shoha'zamiy)
Soliq mavzusida 100 savol 100 javob (Yo.Abdullayev, Q.Yahyoyev)
Sotsial iqtisodiyot (K.Saidov va b.)
Xalqaro biznes strategiyasi (G.Nazarova, M.Aliyeva, N.Safarov)
Xo'jalik faoliyati tahlili (A.Qosimov, G.Davlatova)
Bevosita soliqlarga tortish (J.Abdullayev, A.Fayziyev)
Buxgalteriya hisobi va uning xususiyatlari (V.Beganov, U.Shaulov, U.Kan)
Makroiqtisod (A.Nizomov, N.Namozov, O'.Amonov)
Davlatning iqtisodiy xavfsizligi (H.Abulqosimov)
Funksional qiymat tahlili (M.Pardayev, B.Hasanov)
Iqtisodiy xavfsizlik (Hasan Abulqosimov)
Jahon iqtisodiyoti va xalqaro iqtisodiy munosabatlar (Z.Xurramova)
Marketing (A.Soliyev, A.Usmonov)
Qishloq xo'jaligi iqtisodiyoti (N.Nurmatov)


Jismoniy tarbiya (T.Usmonxo'jayev, S.Arzumanov)
Chaqiruvga qadar boshlang'ich tayyorgarlik. 2-qism (Sh.Ubaydullayev va b.)
Gimnastika - sog'lomlashtiruvchi, rivojlantiruvchi vosita (I.Sultonov)
Jismoniy tarbiya (A.Normurodov)
Jismoniy madaniyat tarixi va boshqarish (J.Eshnazarov)
Yosh sportchilarning jismoniy qobiliyatlarini rivojlantirish (O.Goncharova)
Jismoniy tarbiya nazariyasi va uslubiyoti (T.Usmonxo'jayev va b.)
Trenerlik metodikasi (F.Miraxmedov, J.Sobirov)

Kimyo (49)

Anorganik kimyodan mashq va masalalar to'plami (I.Tashev, I.Ismoilov, R.Ro'ziyev)
Organik kimyo (A.Abdusamatov, R.Mirzayev, R.Ziyayev)
Analitik kimyo (Ochildi Fayzullayev)
Qiziqarli kimyo (T.Do'shtmurodov, A.Aloviddinov)
Analitik kimyo (K.Rasulov)
Analitik kimyo. Amaliy-laboratoriya mashg'ulotlari (O.Fayzullayev va b.)
Anorfanik kimyo (N.Parpiyev, A.Muftaxov, H.Rahimov)
Anorganik kimyo nazariy asoslari (N.Parpiyev va b.)
Bioanorganik va fizkolloid kimyo (N.Olimxo'jayeva)
Biokimyo (M.Valixonov)
Farmatsevtik kimyo (Q.Ubaydullayev va b.)
Fizik kimyo (H.Rustamov)
Fizikaviy kimyodan masalalar to'plami (H.Rustamov va b.)
Kimyoviy texnologiyaning nazariy asoslari (Q.G'afurov)
Organik kimyo (A.Abdusamatov)
Organik kimyodan test, savol va topshiriqlar
Polimerlar ximiyasidan praktikum (M.Asqarov, B.Oyxo'jayev, Yu.Pogosov)
Silikat va zo'rg'asuyuluvchan materiallar fizik-kimyoviy tahlilining zamonaviy usullari (A.Ismatov)
Umumiy va anorganik kimyo (Q.Ahmerov, A.Jalilov, R.Sayfutdinov)
Umumiy va noorganik kimyodan masala va mashqlar to'plami (O.Yoriyev va b.)
Analitik kimyo (M.Gulamova va b.)
Analitik kimyo (M.Mirkomilova)
Analitik kimyo. Gravimetrik va titrimetrik analiz usullari (V.Vasilyev)
Anorganik kimyo (H.To'xtayev va b.)
Anorganik kimyo (Yu.Toshpo'latov, N.Rahmatullayev)
Biokimyo. Amaliy mashg'ulotlar (P.Mirhamidova va b.)
Biologik kimyo (R.Sobirova va b.)
Bioximiya (Yo.To'raqulov)
Fizikaviy kimyo (O.Yoriyev, D.Karimova)
Fizikaviy va kolloid kimyo (T.Boboyev, H.Rahimov)
Kimyo (G.Xomchenko, I.Xomchenko)
Kimyo o'qitish metodikasi (N.Rahmatullayev va b.)
Kimyoviy texnologiyaning asosiy jarayonlari va qurilmalari. 2-jild (Z.Salimov)
Noorganik materiallar kimyoviy texnologiyasi (A.Ismatov va b.)
Organik kimyo (B.Umarov)
Organik kimyo (Z.Sobirov)
Organik kimyo usullari (Q.Ahmedov, X.Yo'ldoshev)
Organik kimyo. 2-qism (R.Shoymardonov)
Organik ximiya (M.Hasanov, A.Sattiqulov)
Polimerlar kimyosi (Sh.Mirkomilov va b.)
Polimerlar kimyosi va fizikasi (M.Asqarov, I.Ismoilov)
Polimerlar kimyosidan praktikum (O'.Musayev va b.)
Umumiy va anorganik kimyo (K.Rasulov va b.)
Umumiy ximiya (N.Glinka)
Umumiy ximiyani mustaqil o'rganish (G.Ibragimova, Q.Ahmerov)
Fizik kimyodan amaliy mashg'ulotlar (K.Mishchenko va b.)
Kimyo (G.Xomchenko)
Biologik kimyodan laboratoriya amaliyoti (O.Obidov, A.Jo'rayeva)
Fizikaviy va kolloid kimyodan masalalar (T.Xoldarova)

Mantiq (3)

Logika. Masala va mashqlar (Baxtiyor To'rayev)
Logikadan amaliy mashg'ulotlar va metodik tavsiyalar (I.Rahimov)
Mantiq (M.Sharipov, D.Fayzixo'jayev)


Madaniyatshunoslik asoslari (M.Abdullayev, E.Umarov va b.)
Milliy Istiqlol g'oyasi (I.Ergashev va b.)
Milliy ma'naviyatimiz asoslari (M.Imomnazarov, M.Eshmuhamedova)
Ma'naviyatning rivojlanish tarixi (M.Imomnazarov)
Ma'naviyat asoslari (M.Sharifxo'jayev, Z.Davronov)
Ma'naviyat asoslari (M.Hamdamova)
Ma'naviyat asoslari (E.Umarov, M.Abdullayev)
Madaniyat sotsiologiyasi (M.Bekmurodov, N.Yusupova)
Milliy g'oya asosida uzluksiz ta'lim-tarbiyani rivojlantirish mexanizmlari (M.Hamdamova)
Milliy g'oya fanidan seminar mashg'ulotlari o'tkazish metodikasi (E.Xoliqov va b.)
Milliy istiqlol g'oyasi va milliy xavfsizlik (Sh.Mamadaliyev va b.)
Milliy ma'naviyat bosqichlari (M.Imomnazarov)
Milliy ma'naviyatimiz asoslari (M.Imomnazarov)
Muomala madaniyati (B.Husanov, V.G'ulomov)
O'zbek tolerantligining o'ziga xos xususiyatlari (E.Karimova)
O'zbekiston madaniyati (Usmon Qoraboyev, G'ayrat Soatov)
O'zbekistonda ma'naviy-ruhiy tiklanish (S.Otamuratov, S.Otamuratov)
O'zbekistonda ma’naviyat sohasidagi islohotlar (S.Otamurotov va b.)
Oila - ma'naviyat bulog'i (E.Yusupov, O'.Yusupov)
Oila ma'naviyati - milliy g'urur (O.Musurmonova)
Yoshlar tarbiyasida moddiy va ma'naviy hayot uyg'unligi masalalari (A.Qayumov)
Ma'naviy barkamollik va siyosiy madaniyat (Ismoil Saifnazarov)
Ma'naviyat saboqlari (N.Mo'minov)
Ma'naviyat va taraqqiyot (Abdurahim Erkayev)
Madaniyatshunoslik (M.Abdurahmonov, N.Rahmonov)
Mehnat munosabatlari va mentalitet (B.Umurzoqov, M.Rahimov)
Milliy-ma'naviy yuksalishda meros, qadriyatlar va vorisiylik (Baxti Ochilova)
Shaxs kamolotida axloqiy va estetik qadriyatlar uyg'unligi (M.Nurmatova)
Ma'naviyat asoslari (S.Nosirxo'jayev, M.Lafasov, M.Zaripova)
Milliy g'oya va ma'naviyat (Abdurahim Erkayev)


Algebra va matematik analiz asoslari. 1-qism (A.Abduhamidov, H.Nasimov, U.Nosirov, J.Husanov)
Algebra va matematik analiz asoslari. 2-qism (A.Abduhamidov, H.Nasimov, U.Nosirov, J.Husanov)
Geometriya. 1-qism (I.Isroilov, Z.Pashayev)
Matematika. Progressiya va limitlar (J.Husanov)
Geometriya. 1-qism (G.N.Yakovlev)
Matematika (Farhod Rajabov)
Matematika (N.Hamedova, Z.Ibragimova, T.Tasetov)
Oliy matematikadan masalalar yechish (Sh.Tojiyev)
Chizma geometriya (Sh.Abdurahmonov)
Ehtimollar nazariyasi va matematik statistika (A.Abdushukurov)
Furye qatori va variatsion hisob (M.Xoliqov, N.Teshaboyev)
Geometriyadan masalalar to'plami (E.Jumayev)
Kombinatorika va graflar nazariyasi (H.To'rayev, I.Azizov, S.Otaqulov)
Matematik analiz. 2-qism (T.Azlarov, H.Mansurov)
Matematik analizdan ma'ruzalar. 2-qism (G.Xudoyberganov va b.)
Matematik analizdan misol va masalalar (A.Gaziyev va b.)
Matematik analizdan mustaqil ishlar (B.Shoimqulov va b.)
Oliy Matematika asoslari. 2-qism (T.Jo'rayev va b.)
Oliy matematika (H.Latipov, R.Abzalimov, I.Urazbayeva)
Oliy matematika misol va masalalarda (P.Danko va b.)
Oliy matematika. 2-jild (Yo.Soatov)
Oliy matematika. 3-jild (Yo.Soatov)
Oliy matematikadan masalalar to'plami (V.Minorskiy)
Algebra va sonlar nazariyasi (A.Hojiyev, A.Faynleyb)
Algebra va sonlar nazariyasi (D.Yunusova, A.Yunusov)
Algebra va sonlar nazariyasi. 1-qism (R.Nazarov va b.)
Amaliy matematika unsurlari (Sh.Shohamidov)
Analitik geometriyadan masalalar to'plami (S.Baxvalov va b.)
Analitik geometriyai (A.Narmanov)
Chizma geometriya (B.Qulnazarov)
Chizma geometriya (Sh.Murodov va b.)
Chizma geometriya kursi (R.Horunov)
Chizma geometriya va chizmachilik asoslari (U.Abdullayev)
Chizma geometriya va muhandislik grafikasi (G.Sodiqova)
Chizma geometriya. 1-qism (R.Ismatullayev)
Chizma geometriya. 1-qism (Sh.Murodov va b.)
Chizma geometriyadan masalalar to'plami (U.Abdullayev)
Chizmachilik. Geometrik va proyeksion chizmachilik (M.Xalimov)
Differensial geometriya (A.Narmanov)
Differensial tenglamalar kursidan misol va masalalar to'plami (R.Turgunbayev va b.)
Ehtimollar nazariyasi va matematik statistika (A.Rasulov va b.)
Ehtimollar nazariyasi va matematik statistika (Sh.Farmonov va b.)
Ehtimollar nazariyasidan masalalar to'plami (S.Fayzullayeva)
Elementar matematika. Arifmetika, Algebra (T.To'laganov)
Funksional analiz (Sh.Ayupov va b.)
Funksiyalar nazariyasi (Sh.Ayupov va b.)
Funksiyalar va grafiklar (A.Gaziyev va b.)
Geometriya. 1-qism (N.Dodajonov, M.Jo'rayev)
Geometriyadan masalalar to'plami. 1-qism (H.Nazarov va b.)
Haqiqiy o'zgaruvchining funksiyalari nazariyasi (T.Sarimsoqov)
Hisoblash matematikasi asoslari (A.Boyzoqov, Sh.Qayumov)
Hisoblash matematikasi va dasturlash (A.Abduqodirov va b.)
Hisoblash metodlari. 2-qism (M.Isroilov)
Matematik analiz (M.Xushvaqtov)
Matematik analiz kursidan misol va masalalar to'plami. 3-qism (A.Sa'dullayev)
Matematik analiz. 1-qism (T.Azlarov, H.Mansurov)
Matematik analiz. Funksional analizga kirish (Sh.Ayupov va b.)
Matematik analizdan masalalar. 1-qism (G.Xudayberganov va b.)
Matematik fizika tenglamalari (M.Salohiddinov)
Matematik mantiq va algoritmlar nazariyasi elementlari (A.Yunusov)
Matematik mantiq va diskret matematika (H.To'rayev)
Matematik mantiq va diskret matematika. 2-jild (H.To'rayev, I.Azizov)
Matematik programmalash (M.Raisov)
Matematika tarixi (A.Normatov)
Matematika. Algebra. 1-qism (B.Islomov, P.Sharipova)
Oliy matematika (B.Abdalimov)
Oliy matematika (F.Rajabov, S.Masharipova, R.Madrahimov)
Oliy matematika. 1-jild (D.Rahimov)
Qiziqarli matematika va olimpiada masalalari (A.Yunusov va b.)
Uchburchak geometriya (T.To'laganov)
Chizma geometriya qisqa kursi (E.Sobitov)
Chizmachilik (A.Ashirboyev)
Geometriya (H.Sayfullayeva)
Integral tenglamalar (M.Salohiddinov)
Matematik analiz. 1-qism (O'.Toshmetov va b.)
Matematik analizdan misol va masalalar yechish (T.Sharifova, E.Yo'ldoshev)
Matematik programmalash (Q.Safayeva)
Tengsizliklarni grafik usulda yechish. 2-qism (A.Rahimqoriyev)
Algebra va matematik analiz asoslaridan masalalar to'plami. 1-qism (A.Abduhamidov)
Boshlang'ich matemarika nazariyasi va metodikasi (E.Jumayev)
Chiziqli algebra va analitik geometriyadan masalalar yechish (J.Akilov, M.Jabborov)
Chizma geometriya (A.Karimov)
Funksional analiz kursi (T.Sarimsoqov)
Funksional analiz va integral tenglamalar (J.Abdullayev, R.Ganixo'jayev)
Funksional analiz. 1-qism (J.Abdullayev, Yu.Eshqobilov)
Funksional analiz. 2-qism (J.Abdullayev, Yu.Eshqobilov)
Geometriya (N.G'aybullayev, A.Ortiqboyev)
Geometriya. Masalalar to'plami. 1-qism (E.Jumayev)
Geometriyadan masalalar to'plami (I.Israilov, Z.Pashayev)
Hisoblash metodlari. 1-qism (M.Isroilov)
Hisoblash usullari (G.ismatullayev, M.Koshergenova)
Hisoblash usullaridan mashqlar va labarotoriya ishlari (A.Abdulhamidov)
Kompleks analiz (G.Xudoyberganov, A.Vorisov, H.Mansurov)
Matematik analiz asoslari. 2-qism (T.Azlarov, H.Mansurov)
Matematika. 1-qism (A.Meliqulov, P.Qurbonov, P.Ismoilov)
Matematika. 2-qism (A.Meliqulov, P.Qurbonov, P.Ismoilov)
Oliy matematika. 4-jild (Yo.Soatov)
Oliy matematika. 5-jild (Yo.Soatov)
Vektor va tenzor tahlil (U.Dalaboyev)


Arxitektura yodgorliklarini ta'mirlash (X.Po'latov va b.)
Bino va inshootlar rekonstruksiyasi (B.Rahimov va b.)
Me'morchilik. Fuqarolik binolari (Sh.Mirzayev, M.Vaxitov)
Shahar qurilishi va xo'jaligini tashkil qilish, rejalashtirish va boshqarish (B.Rahimova va b.)
Shaharsozlik tarixi (X.Po'latov)
Arxitekturaviy kompozitsiya asoslari (X.Po'latov va b.)
Arxitektura va shsharsozlik tarixi. Uyg'onish davri me'morchiligi (M.Miryusupova)

Qayd etilgan


AbdulAziz  28 Iyun 2019, 22:56:01


Adabiyot (Boqijon To'xliyev)
Bolalar adabiyoti. Majmua (Mamasoli Jumaboyev)
Adabiyot (majmua, 1-kitob)
Ona tili (M.Hamroyev, D.Muhamedova va b.)
Tilshunoslikka kirish (M.Irisqulov)
O'zbek adabiyoti tarixi. XVII-XIX asrlar (Rahmonqul Orzibekov)
Adabiyot o'qitish metodikasi (A.Zunnunov, N.Hotamov, J.Esonov, A.Ibrohimov)
Hozirgi o'zbek adabiy tili (R.Sayfullayeva, B.Mengliyev va b.)
O'zbek adabiyoti va adabiy aloqalar tarixi (Begali Qosimov)
O'zbek mumtoz adabiyoti tarixi (Rahim Vohidov, Husniddin Eshonqulov)
O'zbek xalq ijodi xrestomatiyasi (T.Mirzayev, O.Safarov, D.O'rayeva)
Ona tili didaktikasi (O.Roziqov, M.Mahmudov, B.Adizov, A.Hamroyev)
Turkiy adabiyotning qadimgi davri (Abdurashid Abdurahmonov)
Yangi o'zbek lotin yozuvini o'rganamiz (Sh.Kariyeva, A.Rizayev)
Adabiyot nazariyasi (Hotam Umurov)
Adabiyotshunoslik asoslari (To'xta Boboyev)
Adabiyotshunoslik nazariyasi (Hotam Umurov)
Adabiyotshunoslikka kirish (Erkin Xudoyberdiyev)
Badiiy ijod asoslari (Hotam Umurov)
Bolalar adabiyoti (Abdulla Suyumov, Mamasoli Jumaboyev)
Bolalar adabiyoti va folklor (Mamasoli Jumaboyev)
Hozirgi o'zbek adabiy tili (G'.Abdurahmonov, D.Xo'jayev)
Hozirgi o'zbek adabiy tili (H.Jamolxonov)
Husnixat va uni o'qitish metodikasi (H.G'ulomova va b.)
Ifodali o'qish praktikumi (Z.Masharipova)
Jahon adabiyoti (Fayzulla Boynazarov)
Jahon adabiyoti (Shoira Normatova)
Manbashunoslik (Abdumajid Madraimov, Gavhar Fuzailova)
Matn lingvistikasi (S.Muhamedova, M.Saparniyozova)
Nutq madaniyati (S.Muhamedov va b.)
O'zbek adabiy tanqidchiligi tarixi (B.Nazarov, A.Rasulov va b.)
O'zbek adabiyoti tarixi (Rahmonqul Orzibekov)
O'zbek bolalar adabiyoti (Mamasoli Jumaboyev)
O'zbek tili o'qitish metodikasi (B.To'xliyev, M.Shamsiyeva, T.Ziyodova)
O'zbek tili praktikumi. 1-qism
O'zbek tili praktikumi. 2-qism (Ma'rufjon Yo'ldoshev)
O'zbek tili va adabiyoti (G'.Abdurahmonov, S.Mamajonov)
O'zbek tilining tarixiy grammatikasi (S.Ashirboyev, I.Azimov)
O'zbek tilining tarixiy grammatikasi. Fonetika, morfologiya, sintaksis (G'.Abdurahmonov, Sh.Shukurov, Q.Mahmudov)
O'zbek va chet el bolalar adabiyoti (Mamasoli Jumaboyev)
Ona tili o'qitish metodikasi (K.Qopsimova, S.Matchonov va b.)
Tilshunoslik asoslari (O'lmas Sharipova, Ibrohim Yo'ldoshev)
Umumiy tilshunoslik (Ravshanxo'ja Rasulov)
Umumiy tilshunoslik. 2-qism (Ravshanxo'ja Rasulov)
Yangi o'zbek adabiyoti va Cho'lpon ijodi (Shahnoza To'ychiyeva)
Eski turkiy adabiy til leksikasi (Baxtiyor Abdushukurov)
Hozirgi o'zbek adabiy tili (A.Anorbekova, Sh.Mirzayeva)
O'zbek tili fe'llarining ma'no tuzilishi (R.Rasulov, S.Atiyazov)
Yumush fe'llarining ma'no valentliklari (O'.Sharipova)
Adabiyot - ma'naviyat va mustaqil fikr shakllantirish omili (Q.Husanboyeva)
Adabiyot o'qitish metodikasi (Boqijon To'xliyev)
Adabiyotshunoslikka kirish (Dilmurod Quronov)
Bolalar adabiyoti ijodiy-uslubiy izlanishlar (S.Matjon, M.Qurbonniyozov)
Kompyuter lingvistikasi (A.Po'latov, S.Muhamedova)
Lotin yozuviga asoslangan o'zbek alifbosi va imlosi (Mardonqul Boltayev)
Nutq madaniyati va notiqlik san'ati (R.Rasulov, N.Husanov, Q.Mo'ydinov)
O'zbek adabiyoti (Safo Matjon, Sharofjon Sariyev)
O'zbek xalq og'zaki ijodi (Omonulla Madayev)
O'zbek yozma adabiyotida folklor an'analari (Ziyoda Masharipova)
Tasavvuf adabiyoti lingvopoetikasi (N.Komilov va b.)
Tilshunoslik va tabiiy fanlar (A.Nurmonov, B.Yo'ldoshev)
Turkiy tillarning qiyosiy-tarixiy grammatikasi (H.Dadaboyev, Z.Xolmanova)
Xalq og'zaki poetik ijodi (O.Madayev, T.Sobitova)
Adabiy manbashunoslik va matnshunoslik (A.Habibullayev)
Adabiyot (O'.Boboyorov, F.Xolsaidov)
Adabiyot nazariyasining ilmiy asoslari (H.Karimov)
Bolalar adabiyoti va ifodali o'qish (M.Jumaboyev)
Folklor va etnografiya (M.Murodova)
Folklorshunoslika kirish (M,Jo'rayev, J.Eshonqulov)
Frazeologik uslubiyat asoslari (B.Yo'ldoshev)
Hozirgi o'zbek adabiy tili (X.Muhiddinova, D.Xudoyberganova)
Hozirgi o'zbek adabiy tili. 1-2-3-kitoblar (A.Nurmonov, A.Sobirov)
Hozirgi o'zbek adabiy tili. Sintaksis (R.Sayfullayeva, B.Mengliyev)
Hozirgi o'zbek adabiy tilini o'rganishda o'quvchilar so'z boyligini oshirish (H.Ne'matov)
Hozirgi o'zbek tili (D.Muhamedova, D.Nosirova)
Hozirgi o'zbek tili (Qalandar Sapayev)
Ilmiy tadqiqot asoslari (Sh.Rahmatullayev)
Istiqlol davri adabiyoti (H.Karimov)
Nutq madaniyati va davlat tilida ish yuritish (N.Mahmudov, A.Rafiyev, I.Yo'ldoshev)
O'zbek adabiy tanqidi tarixi (B.Nazarov, A.Rasulov)
O'zbek adabiy tili tarixining ilk davrlari (Usmon Sanaqulov)
O'zbek dialektologiyasi (Samixon Ashirboyev)
O'zbek mumtoz adabiyoti tarixi. Navoiy davri (Dilnavoz Yusupova)
O'zbek mumtoz adabiyoti tarixi. XVI-XIX asrlar (Iqboloy Adizova)
O'zbek tili onomastikasi masalalari (B.Yo'ldoshev)
O'zbek tili stilistikasi (S.Sultonsaidova, O'.Sharipova)
O'zbek tili va adabiyoti (M.Qodirov, U.Dolimov, M.A'lamova)
Ona tili va adabiyot (A.Rafiyev, N.G'ulomova)
Ona tilidan mashqlar (R.Ikromova, D.Muhamedova, M.Hamroyev)
Ona tilini o'rganamiz (D.Matkarimova, N.Mamatqulova, N.Mamatjanova)
Pragmalingvistika (Sh.Safarov)
Rahmatulla Qo'ng'urov. Subyektiv baho formalarining semantik va stilistik xususiyatlari
Semasiologiya (Muhayyo Hakimova)
Struktur tilshunoslik. Ildizlari va yo'nalishlari (A.Nurmonov)
Til qurilishi. Tahlil metodlari va metodologiyasi (T.Bushuy, Sh.Safarov)
Til ta'limi va me'yor (S.Karimov)
Tilshunoslik nazariyasi (Nosirjon Uluqov)
Tilshunoslik nazariyasiga kirish (A.Abduazizov)
Umumiy tilshunoslik (N.Baskakov, A.Sodiqov, A.Abduazizov)
Umumiy tilshunoslik (S.Usmonov)


Davlat tilida ish yuritish (N.Mahmudov, A.Rafiyev, I.Yo'ldoshev)
Pedagogika nazariyasi va tarixi (K.Turg'unboyev va b.)
Pedagogika tarixi (O.Hasanboyev, J.Hasanboyev, H.Homidov)
Ilmiy ijod metodologiyasi (L.Peregudov, M.Saidov, D.Aliqulov)
Oila pedagogikasi (O.Hasanboyeva va b.)
Pedagogika (O'.Asqarova, M.Hayitboyev, M.Nishonova)
Ta'lim menejmenti (R.Jo'rayev, S.Turg'unov)
Tarbiyaviy ishlar metodikasi (R.Mavlonova, B.Normurodova, N.Rahmonqulova)
Bilim olishning intellektual tizimini ishlab chiqish nazariyasi va amaliyoti
Ijtimoiy pedagogika (Nodira Egamberdiyeva)
Ilk, maktabgacha va kichik maktab yoshidagi bolalarni psixologik, pedagogik va logopedik tekshirish
Kasbiy pedagogika (I.Avazboyev, Ya.Ismadiyarov)
Maktabgacha tarbiya pedagogikasi (Fotima Yusupova)
Maktabgacha tarbiya pedagogikasi (Shoira Shodmonova)
Maxsus fanlarni o'qitish metodikasi (D.Tojiboyeva, A.Yo'ldoshev)
O'qituvchi nutqi madaniyati (Nizomiddin Mahmudov)
Oila muqaddas qo'rg'on (Oysha To'rayeva)
Oila pedagogikasi (A.Munavvarov)
Oliy maktab pedagogikasi (M.Ochilov, N.Ochilova)
Pedagogik aksiologiya (Anargul kaldibekova, Begzod Xodjayev)
Pedagogik mahorat (A'zam Xoliqov)
Pedagogik mahorat (A.Xoliqov)
Pedagogik texnologiya (N.Avliyakulov, N.Musayeva)
Pedagogik texnologiya asoslari (J.Yo'ldoshev, S.Usmonov)
Pedagogik texnologiyalar va pedagogik mahorat (H.Omonov, N.Xo'jayev va b.)
Pedagogik texnologiyalar va pedagogik mahorat (N.Azizxo'jayeva)
Pedagogik texnologiyalarning tatbiqiy asoslari (O'.Tolipov, M.Usmonboyev)
Pedagogika (Bo'ri Ziyomuhammadov)
Pedagogika (J.Hasanboyev, X.To'raqulov va b.)
Pedagogika (J.Hasanboyeva, J.Sariboyev va b.)
Pedagogika (R.Mavlonov, O.To'rayeva, K.Xoliqberdiyev)
Pedagogika nazariyasi (Asqar Zunnunov)
Pedagogika nazariyasi (X.Ibragimov, Sh.Abdullayeva)
Pedagogika nazariyasi va tarixi (Malohat Ahmedova)
Pedagogika nazariyasi va tarixi (R.Mavlonova, N.Vohidova, N.Rahmonqulova)
Pedagogika tarixi (Asqar Zunnunov)
Pedagogika tarixi (K.Hoshimov, S.Nishonova va b.)
Pedagogika tarixi. 2-qism (Komiljon Hashimov, Sanobar Nishonova)
Pedagogika va psixologiya (Islombek Aliyev)
Pedagogika. 1-qism (M.To'xtaxo'jayeva, S.Nishonova)
Pedagogikadan amaliy mashqlar va masalalar
Xalq pedagogikasi (M.Mutalipova)
Iqtisodiy pedagogika (N.Xo'jayev, J.Hasanboyev)
Kasb-hunar ta'limi. Texnologiya. Ma'naviyat. Mahorat (I.Xolliyev, J.Husanov)
Korreksion pedagogika va logopediya (V.Rahmanova)
Maktabgacha pedagogika (F.Qodirov, Sh.Toshpo'latova, M.A'zamova)
O'zbekistonda xalq ta'limining rivojlanish tarixi (Qo'ldosh Ergashev)
Pedagogika (N.G'aybullayev, R.Yodgorov va b.)
Pedagogika nazariyasi va tarixi (N.Rahmonqulova, K.Matnazarova)
Perspektiva (A'zamjon Valiyev)
Dars tahili (I.Mirzayev)
Logopediya (M.Ayupova)
Nutq madaniyati asoslari (T.Qudratov)
Pedagogik texnologiya asoslari (J.Yo'ldoshev, S.Usmonov)


Oila psixologiya (G'.Shoumarov tahriri ostida)
Psixodiagnostika (H.G'aniyeva)
Psixologik maslahat (Zamira Nishanova, Shodiya Asomuddinova)
Aqli zaif bolalar psixologiyasi (K.Mamedov, G'.Shoumarov)
Bolalar psixologiyasi va uni o'qitish metodikasi (Z.Nishanova, G.Alimova)
Kasb psixologiyasi (S.Jalilova, F.Xaydarov, N.Xalilova)
Muloqot psixologiyasi (M.Maxsudova)
Oila psixologiyasi (Vasila Karimova)
Oliy maktab psixologiyasi (Z.Nishanova, P.Ergashev)
Ontogenez psixologiyasi (Ergash G'oziyev)
Psixodiagnostika va eksperimental psixologiya (Z.Nishanova va b.)
Psixologiya (B.Umarov)
Psixologiya (E.G'oziyev)
Psixologiya o'qitish metodikasi (E.G'oziyev, R.Toshmatov)
Rahbar psixologiyasi (N.Boymurodov)
Sport psixologiyasi (Y.Masharipov)
Tibbiyot psixologiyasi (Z.Ibodullayev)
Tortinchoqlik. Hayotiy savollarga ilmiy-amaliy javoblar (Sh.Do'stmuhamedova va b.)
Umumiy psixologiya (F.Xaydarov, N.Xalilova)
Umumiy psixologiya (M.Zufarova)
Umumiy psixologiya (P.Ivanov, M.Zufarova)
Umumiy psixologiya. 1-kitob (E.G'oziyev)
Umumiy va tibbiy psixologiya (Y.Fayziyev, E.Eshboyev)
O'smirlik davri psixodiagnostikasi va psixokorreksiyasi (Z.Nishanova va b.)
Shaxs xarakterining tashqi belgilari (S.Akbarova)
Amaliy psixologiya (N.Boymurodov)


Entomologiya (H.Kimsanboyev, S.Ergashev, R.O'lmasboyeva, B.Sulaymonova)
Chorvachilik mahsulotlarining davlat standartiga mosligini aniqlash asoslari
Go'sht mahsulotlari ishlab chiqarish korxonalarining jihozlari
Botanika yem-xashak yetishtirish agronomiya asoslari (H.Atabayeva va b.)
G'o'za fiziologiyasi va biokimyosi (A.Zikiryayev)
Sabzavotchilik (N.Balashev, G.Zeman)
Mehnat muhofazasi (H.G'oyipov)
O'zbekiston tuproqshunos olimlari (L.Tursunov, M.Qaxarova)
Qishloq va suv xo'jaligi statistikasi (S.Ochilov, Sh.Ergasheva)
Ekinlarni sug'orish asoslari (Z.Artukmetov)
Fizika va agrometeorologoya (A.Abdullayev, H.Arg'inboyev)

Sanʼat (86)

Dekorativ amaliy san'ati yo'nalishi bo'yicha ashyoshunoslik (N.Qayumov)
Dekorativ amaliy san'ati yo'nalishi bo'yicha loyihalash (N.Qayumov)
Dutor bas (Zulxorbek Turapov)
Fortepiano chalishni o'rgatish uslubiyati (Zahro Muhammadjonova)
Fortepiano duetlari (Muhammad Otajonov)
O'zbek xalq cholg'ulari uchun pyesalar
O'zbek xalq musiqa ijodi (H.Nurmatov, N.Yo'ldosheva)
Qalamtasvir (Botir Boymetov)
Rangrasvir (Orif Muinov)
Rangtasvir texnikasi va ashyolar texnologiyasi (G'Artiqov)
Teatr tarixi (Sotimboy Tursunboyev)
Amaliy san'at (K.G'ulomov)
Badiiy bezak san'ati (P.Qodirxo'jayev)
Chet el musiqa tarixi (R.Qodirov va b.)
Chizmatasvir (H.Sultanov, N.Mansurov)
Cholg'u ansambli (Sh.Rahimov, A.Saidov)
Cholg'u ijrochiligi (Sh.Rahimov, Sh.Yusupov)
Cholg'uchilar ansambli (A.Odilov, F.Xalilov)
Cholg'ushunoslik (Sh.Rahimov, A.Lutfullayev)
Dirijorlik (Ergash Toshmatov)
Dirijorlik. 1-qism (M.Mamirov, D.Baltabayev)
Dutor (Sh.Rahimov)
Estrada va ommaviy tomoshalar tarixi (M.Umarov)
Garmoniya bo'yicha mashq va masalalar to'plami. 1-qism (Q.Rahimov)
Haykaltaroshlik (B.Boymetov)
Haykaltaroshlik va plastik anatomiya (B.Boymetov)
Kompozitsiya (B.Xolmatov)
Miniatyura (P.Sharapatov)
Muhandislik grafikasini o'qitish metodikasi (E.Ro'ziyev, A.Ashirboyev)
Musiqaning elementar nazariyasi bo'yicha mashq va vazifalar to'plami (Q.Rahimov)
Ommaviy bayramlar rejissurasi asoslari (F.Ahmedov)
Portret qalamtasviri (B.Boymetov)
Rangtasvir (S.Abdirasilov, N.Tolipov, N.Oripova)
Rangtasvir (T.Qo'ziyev, A.Egamov, T.Qanoatov, A.Nurqobilov)
Rangtasvir. Kompozitsiya - natyurmort (N.Isaxojayeva)
Solfedjio (O.Azizov)
Ssenariynavislik mahorati (H.Muhamedaliyev)
Tasviriy san'at texnologiyasi va nusxa ko'chirish (B.Boymetov, O'.Nurtayev)
Vokal asoslari (N.Qahharov)
Dastgohli rangtasvir (S.Abdirasilov, N.Tolipov)
Dizayn tarixi (D.Zuparova, N.Karimova)
Jahon teatri tarixi (Sotimboy Tursunboyev)
O'rta Osiyo dizayni tarixidan (Dono Nozilov)
Qalamtasvir, rangtasvir va kompozitsiya asoslari (B.Tojiyev, N.Isaxojayeva)
Rangshunoslik (S.Bulatov)
Sahna nutqi (Adiba Rasulova)
Muzikaning elementar nazariyasi (V.Vaxromeev, 1965)
Boshlang'ich musiqa ta'limi (Shafoat Rahmatulloh Termiziy)
Dutor (G.Muhamedova)
Dutor o'rganish alifbosi (G.Muhamedova)
Estrada orkestr ansamllari uchun asarlar (G'.Xoliqov)
Go'zalik falsafasi (S.Bulatov, N.Tolipov)
Jahon musiqasi tarixi (R. Tursunova)
Mahobatli rangtasvir texnika va texnologiyasi (R.Xudayberganov)
Maxsus cholg'u (D.Islomov)
Maxsus rasm (Saida Fazliddinova)
Merosiy raqs durdonalari (H.Hamidova, D.Sayfullayeva)
Musiqa Musiqa savodi, metodikasi va ritmika (N.Yusupova)
Musiqa elementar nazariyasi. Garmoniya (G.Ibraximjanova, L.Urmanova)
Musiqa o'qitish nazariyasi metodikasi va maktab repertuarlari (G.Sharipova)
Musiqa psixologiyasi (R.Qodirov)
Muzikaning elementar nazariyasi (V.Vaxromeev)
O'zbek an'anaviy cholg'ulari (S.Begmatov, M.Matyoqubov)
Qashqar rubobi (Hamidulla Nurmatov)
Rangtasvir (X.Sultonov)
Raqs (R.Dosmetova, N.Abraykulova)
Rastr va vektor grafika (Sh.Nazirov, F.Nuraliyev, B.Aytmuratov)
Rubob darsligi (H.Nurmatov)
Sahnaviy asarning xatti-harakat tahlili (H.Mahmudova)
Solfedjio (N.Norxo'jaev)
Solfedjio (N.Rajabova)
Solfedjio (O.Ibrohimov, R.Yunusov)
Tasviriy san'at o'qitish metodikasi (S.Abdirasilov)
Tasviriy san'atda afsona va rivoyatlar (K.Akilova, I.Abdurahmonov)
Vokal (E.Rahimov)
Xor aranjirovkasi (Ye.Nechayev)
Xor dirijyorligi xrestomatiyasi. 1-qisim
Xor dirijyorligi xrestomatiyasi. 2-qisim
Xor dirijyorligi xrestomatiyasi. 3-qisim
Xor dirijyorligi xrestomatiyasi. 4-qisim
Xor partiturasini o'qish (O.Sodiqov)
Xor sinfi va kamer xor (L.Jumayeva)
Xoreografiya va raqs san'ati asoslari (E.Saitova, N.Abraykulova)
Xorshunoslik va xor jamoalari bilan ishlash (G.Mansurova)
Yakkaxon qo'shiqchilik (B.Do'stmurodov)
Yakkaxon qo'shiqchilik (O'.Rasulov)


Hozirgi zamon tabiiy fanlar konsepsiyasi (I.Hamdamov, S.Abilova)
Tabiatshunoslikning zamonaviy konsepsiyasi (M.Valixonov, J.Nabixonov)
Tabiiy fanlarning zamonaviy konsepsiyasi (Dilorom Yormatova)
Tabiatshunoslik asoslari (M.Valixonov)
Tabiatshunoslik asoslari (O'.O'sarov)
Tabiatshunoslikni o'qitish (A.Grigoryants)
Tabiatshunoslikni o'qitish metodikasi (M.Nuriddinova)
Tabiatshunoslikning zamonaviy konsepsiyalari (M.Valixonov)
Tabiiy bilimlar zamonaviy konsepsiyasi (S.Mustafayev, O'.Axmedov)

Tarix (26)

Jahon tarixi. 1918-2008 (M.Lafasov)
O'zbekiston tarixi. 1917-1991 (Q.Usmonov, M.Sodiqov)
O'zbekiston tarixi. Milliy Istiqlol davri (Qamariddin Usmonov)
Davlat muassasalari tarixi (N.Abdurahimova, M.Isakova, Z.Suleymanova)
Eng yangi tarix. 1945-2010 yillar (Hamza Kichkilov, Mavluda Fayzullayeva)
Qadimgi dunyo tarixi (R.Rajabov)
Vatan tarixi. 1-kitob (R.Shamsutdinov, Sh.Karimov)
Vatan tarixi. 2-kitob (R.Shamsutdinov, Sh.Karimov, O'.Ubaydullayev)
Vatan tarixi. 3-kitob (R.Shamsutdinov, Sh.Karimov)
Jahon tarixi. Yangi davr. 1-qism. XVI-XVII asrlar (Shuhrat Ergashev)
XX asr ikkinchi yarmi jahon tarixi (M.Abdurazzoqova)
Arxivshunoslik (M.Sharipova)
Etnologiya (A.Ashirov, Sh.Atajanov)
O'zbekiston tarixi (Q.Usmonov, M.Sodiqov, S.Burxonova)
O'zbekiston tarixi (R.Murtazayeva t.o.)
O'zbekiston tarixi. IV asrdan XVI boshlarigacha (A.Muhammadjonov)
Qadimgi dunyo tarixi (F.Boynazarov)
Tarix - munavvar ko'zgu (A.Abdunabiyev)
Tarixiy o'lkashunoslik (A.Nabiyev)
Xronologiya (Z.Rahmonqulova)
Jahon tarixi. Yevropa mamlakatlari V-XV asrlarda (T.Salimov)
Qadimgi O'rta Osiyo tarixi (Anatoliy Sagdullayev)
Jahon tarixi (M.Lafasov, U.Jo'rayev)
Mustaqil O’zbekiston tarixi (N.Jo'rayev)
O'zbekiston tarixidan materiallar. 3-kitob (R.Shamsutdinov, Sh.Karimov)
Siyosatshunoslik (X.Odilqoriyev, D.Razzoqov)


Texnik chizmachilik (K.Madumarov, A.Norqulov)
Aerologiya (T.Muxtorov)
Berkituvchi moslamalar (M.Muhammadiyev, F.Nosirov, A.Xidirov)
Burg'ilash mashinalari va uskunalari (A.Aminov va b.)
Don omborlari va elevatorlar (R.Adizov, A.G'afforov)
Duradgorlar uchun materialshunoslik (Vasiliy Kuksov, Yuriy Kuksov)
Elektr o'lchash asboblarini rostlash va ta'mirlash (P.Ismatullayev va b.)
Elektrovozlar va elektr poyezdlarni ishlatish va ta'mirlash asoslari (X.Nurxo'jayev)
Gaz alangasi yordamida metallarga ishlov berish texnologiyasi va jihozlari
Gaz jihozlaridan foydalanish va ularni ta'mirlash (M.Otaboyeva, N.Amirqulov)
Gidravlika asoslari (D.Bozorov, R.Karimov, J.Kazbekov)
Gidrogeologiya va injenerlik geologiyasi asoslari (M.Shermatov)
Hisoblash texnikalari ekspluatatsiyasi chuqurlashtirilgan kursi
Issiqlik elektr stansiyalarining turbinali qurilmalari (D.Muhiddinov, E.Matjanov)
Issiqlik energiyasida quvurlar va ularni mustahkamlash vositalari
Issiqlik texnikasida o'lchash va avtomatlashtirish (R.Rahimjonov, Sh.Shoyunusov)
Ko'tarish, transport mashinalari (Sh.Shoobidov, S.Musayev)
Kon elektromexanika uskunalarini yig'ish, ishlatish va ta'mirlash
Kon mashinalari va majmualari (A.Isaxodjayev)
Maishiy xizmat mashinalari va jihozlarini elektr energiyasi bilan ta'minlash
Materialshunoslik (I.Nosirov)
Metallurgiyada ishlab chiqarish texnologiyasi (A.Yusupxodjayev, S.Xudoyarov)
Metrologiya standartlashtirish va sertifikatlashtirish (P.Ismatullayev va b.)
Mexanik jihozlar (T.Otaqo'ziyev, K.Ahmerov, Z.Muhamedbayev).tif
Parmalash va frezerlash ishlari texnologiyasi (I.Zairov)
Qandolat, non-bulka va makaron mahsulotlari ishlab chiqarish texnologik jihozlarini ta'mirlash va o'rnatish
Qurilish mashinalari va uskunalarini ta'mirlash (N.Mahmudova)
Raqamli sxemotexnika (A.Xoliqov)
Rastr va vektor grafika (Sh.Nazirov, F.Nuraliyev, B.Aytmuratov)
Rudalarni boyitish (I.Umarova)
To'quvchilik maxsus texnologiyasi va jihozlari (E.Alimboyev va b.)
Tolalali materiallarga birlamchi ishlov berish (Q.Xolmirzayev)
Tosh materiallari, ularga qayta ishlov berish texnologiyasi va mashinalari
Kamyob, tarqoq va nodir materiallar texnologiyasi (N.Ismoilov)
Mashinasozlik chizmachiligidan ma'lumotnoma (A.To'xtayev, Y.Abramyan)
Mineral o'g'itlar va tuzlar texnologiyasi (Q.G'afurov, I.Shamshidinov)
Qog'oz texnologiyasining asoslari (G'.Rahmonberdiyev va b.)
Selluloza va qog'oz ishlab chiqarish texnologiyasi (D.Nabiyev, I.Nabiyeva)
Ergonomika (B.G'oyibov)
Hayot faoliyati xavfsizligi (A.Parmonov va b.)
Hayot faoliyati xavfsizligi (G'.Yormatov va b.)
Hayotiy faoliyat xavfsizligi (A.Qudratov va b.)
Issiqlik texnikasi (R.Zohidov va b.)
Mashina detallari (A.Pyatayev, B.Muhamedjanov)
Mashina detallari (R.Tojiboyev va b.)
Maxsus bosish jarayoni texnologiyasi asoslari (U.Yeshbayeva)
Mehnat muhofazasi (A.Qudratov, T.G'aniyev)
Mehnatni muhofaza qilish (X.Rahimov va b.)
Metall kesish asoslari (K.Usmonov)
Sanoat chiqindilarini tozalash texnologiyasi asoslari (M.Musayev)
Issiqlik, gaz ta'minoti va ventilyatsiya tizimlari (Y.Rashidov)
Oqova suvlarni tozalash texnologiyasi (S.Turobjonov va b.)
Organik sintez mahsulotlari texnologiyasi (O.Maksumova, S.Turobjonova)
Asbob va ularni elementlarini sinash usullari (B.Gaibnazarov)
Avtomatik boshqarish va rostlash nazariyasi asoslari (X.Karimov, M.Bobojanov)
Avtomobillarni ta'mirlash (Q.Mahkamov, A.Ergashev)
Avtotransport tarmog'i korxonalarini loyihalash (M.Musajonov)
Chorva parranda va baliq mahsulotlarini yetishtirish qayta ishlash texnologiyasi (T.Ikromov)
Elektr mashinalari (U.Ibrohimov)
Elektr mexanik tizimlarda energiya tejamkorligi (O.Hoshimova)
Elektr ta'minoti (N.Usmonxo'jayev, B.Yoqubov)
Elektr transportining elektr va elektron uskunalari (U.Berdiyev, B.Xushboqov)
Elektrlashgan temir yo'llar elektr ta'minoti (S.Amirov)
Elektromexanika (U.Berdiyev, N.Pirmatov)
Elektromexanika asoslari (N.Pirmatov)
Elektronika asoslari (A.Safarov)
Elektrotexnikaga va sanoat elektronikasi asoslariga doir masalalar to'plami (V.Petrov)
Elyektromexanik tizimlarda energiya tejamkorlik (O.Hoshimov, A.Imomnazarov)
Issiqlik texnikasi asoslari (J.Nurmatov, N.Xalilov)
Jihozlar va loyihalash asoslari (T.Otaqo'ziyev, M.Iskandarova)
Mashina detallari. 1-qism (M.Kurganbekov, A.Moydinov)
Materiallar qarshiligi (N.Bibutov, A.Hojiyev)
Radiotexnika tizimlar nazariyasi asoslari (A.Xoliqov, F.Umarov)
Temir yo'l transportida mikroprosessorli avtomatika va telemexanika tizimlari (A.Azizov)
Termodinamika asoslari (M.Alimova, Sh.Mavjudova)
Texnologik jarayonlarni modellashtirish va optimallashtirish asoslari (N.Yusupbekov)
Umumiy elektrotexnika va elektronika asoslari (Q.Odilov)
Xabarlarni uzatish tizimlari va qabul-nazorat asboblari (G'.Hakimov)
Yarimo'tkazgichlar va yarimo'tkazgichli asboblar texnologiyasi (A.Teshaboyev)

Tibbiyot (112)

Gigiyena (M.Azizov, S.Solixo'jayev, Sh.Qambarova)
Tibbiyotda menejment va marketing (M.Bayzaqov, Y.Allayorov)
Asab va ruhiy kasalliklar (X.Shodmonov, X.Eshmurodov, O.Tursunova)
Epidemiologiya va tibbiy parazitologiya (Y.Fayziyev, X.Fayziyeva)
Farmakologiya asoslari (M.Odilov, N.Musayeva)
Favqulodda vaziyatlarda tez tibbiy yordam asoslari (Y.Allayorov, Y.Tojiboyev)
Gigiyena va sanitariya tekshirishlar texnikasi (S.Esonturdiyev, M.Qarshiboyeva)
Klinik patologiya va birinchi tibbiy yordam (G'Rahimov, O'. Ochilov, K.Mirjonov)
Klinik va biokimyoviy tekshiruv usullari (G.Ashirova, F.Po'latova va b.)
Lotin tili (L.Xo'jayeva, X.Zohidova, Z.Rahmatullayeva)
Og'iz bo'shlig'i kasalliklari (N.Toshpo'latova, S.Suyunova)
Ovqatlanish gigiyenasi (M.Tilovov, S.Turdiyev, A.Bozorov)
Pediatriyada hamshiralik ishi (Q.Imomov, M.G'aniyeva)
Terapevtik stomatologiya (M.Ziyayeva, R.Bahodirova)
Terapiya (M.Ziyayeva)
Tibbiyot genetikasi (P.Olimxo'jayev, D.Inog'omova)
Tish texnikasi materialshunosligi (H.Rahmonov)
Umimiy ovqatlanish, sanitariya va gigiyena (I.Erbo'tayev)
Veterinariya akusherligi, ginekologiya va sun'iy qochirish (A.Jabborov, S.Sotiboldiyev)
Xirurgik kasalliklar va bemorlarni parvarish qilish (S.Muratov)
Favqulodda vaziyatlar uchun tibbiy hamshiralar tayyorlash (R.Ramazonova, H.Sodiqova)
Bolalar va o'smirlar fiziologiyasi va gigiyenasi (B.Sodiqov va b.)
Bolalar yuqumli kasalliklari (O.Rahmatov)
Diyetologiya. 1-jild (B.Saidov)
Farmakognoziya (H.Xolmatov, O'.Ahmedov)
Farmatsevtika iqtisodiyoti (E.Toshmuhamedov va b.)
Harbiy-dala jarrohligi (M.Kariyev, R.Alimov, A.Saidov)
Immunologiya (B.Ibragimxodjayev, G.Shaxmurov)
Lotin tili va tibbiyot terminologiyasi (M.Boliyev)
Normal fiziologiya (O.Alyaviya va b.)
OIV. OITS (A.Pakirdinov, U.Valixonov)
Oila tibbiyotida hamshiralik ishi (E.Shomansurova, Ch.Bo'tayev)
Oliy nerv faoliyati fiziologiyasi (Q.Sodiqov)
Patologik fiziologiyadan amaliyot darslari uchun qo'llanma (O.Husinov)
Qon aylanish fiziologiyasi. Yurak fiziologiyasi (L.Klemeshova va b.)
Serebral falaj yosh bolalarning rivojlanishini qo'llab-quvvatlash
Sog'lom turmush tarzini shakllantirish (Q.Sodiqov)
Umumiy gigiyena (B.Duschanov va b.)
Umumiy nevrologiya (N.Majidov)
Valeologiya asoslari (Sayfiddin Faxriddin o'g'li)
Xalq tibbiyoti (B.Li)
Xirurgik bemorlar parvarishi (B.Tursunov)
Yosh fiziologiyasi va gigiyena (Q.Sodiqov va b.)
Yosh fiziologiyasi va gigiyenasi (S.Aripova, G.Shaxmurova)
Yosh fiziologiyasi va gigiyenasi (Z.Rajamurodov va b.)
Yuqumli kasalliklarda hamshiralik ishi (M.Ahmedova va b.)
Ovqatlanish gigiyenasi (G.Shayxova tahriri ostida)
Valeologiya asoslari (D.Sharipova va b.)
Akusherlik (Yu.Djabbarova, F.Ayupova)
Allergologiya (O.Nazarov, F.Yo'ldosheva)
Asab jarrohligidan amaliy qo'llanma (X.Xudoyberdiyev)
Bolalar jarrohlik stomatologiyasi (M.Azimov)
Bolalar kasalliklari (T.Daminov, B.Xalmatova, U.Boboyeva)
Bolalar kasalliklari propedevtikasi (B.Qoraxoʻjayev)
Bolalar urologiyasi (I.Ahmedjanov, B.Sobirov)
Bolalar xirurgiyasi (A.Sulaymonov va b.)
Bolalar yuqumli kasalliklari (O.Rahmatov)
Endokinologiyadan tanlangan ma'ruzalar (S.Ismailov)
Farmakologiya (S.Azizova)
Fuqaro muhofazasi va tibbiy xizmati (N.Sobirov)
Gerontоlogiyada hamshiralik ishi (I.Razikova, D.Aliqulova)
Gigiyena (N.Demidenko)
Gigiyena (S.Solixo'jaev, B.Duschanov)
Ichki kasalliklar (N.Kamolov, M.Qo'yliyev)
Ichki kasalliklar (Oʻ.Sharopov, F.Gʻafforov)
Ichki kasalliklar (S.Bobojonov)
Ichki kasalliklar propedevtikasi (A.Gadayev)
Ichki kasalliklar propedevtikasi (E.Qosimov, Sh.Muqminova)
Ilmiy tekshirish ishlarini amaliyotda qo'llash (B.Mamatqulov)
Kasb kasallkilari (Sh.Mahmudova)
Klinik epidemiologiya (S.Umirov, Z.Qodirov)
Klinik farmakologiya (I.Mavlyanov, R.Mahkamova, P.Kats)
Klinik farmakologiya (Yu.Mamadov)
Klinik gematologiya asoslari (S.Nadjimitdinov)
Kommunal gigiyena (Sh.Otaboyev, T.Iskandarov)
Nerv to'qimasi (O.Saitmuratova)
Normal akusherlik (I.Zokirov, M.Sadriddinova)
Normal anatomiya va fiziologiya (N.Ahmedov, Z.Sodiqova)
Normal fiziologiya (O.Alyaviya va b. 2007)
Odam anatomiyasi (F.Bahodirov)
Odam anatomiyasi (R.Xudoyberdiyev va b.)
Odam patologiyasi asoslari. 2-qism (M.Abdullaxodjaeva)
Oliy asab faoliyati fiziologiyasi (K.Almatov, G.Karimova)
Patofiziologiya (N.Abdullayev, H.Karimov)
Patofiziologiya (R.Azimov)
Patologik akusherlik (I.Zokirov, M.Sadriddinova)
Patologik anatomiya. 1-qism (M.Abdullaxoʻjayeva)
Patologik anatomiya. 2-qism (M.Abdullaxoʻjayeva)
Patologik fiziologiya (N.Abdullayev, H.Karimov, B.Irisqulov)
Psixiatriya (N.Xodjaeva, A.Shoyusupova)
Psixologiya (B.Umarov, Yo.Rahmonova)
Radiatsion va harbiy gigiyena (B.Duschanov)
Sil - Tuberkulyoz (F.Tursunov, M.Ibrohimov, A.Sodiqov)
Sil kasalligi (M.Ubaydullayev)
Sud tibbiyoti (J.Jalolov)
Tayyor dori turlari texnologiyasi (S.Mahkamov)
Terapiya va harbiy-dala terapiyasida hamshiralik ishi (I.Razikova)
Tibbiy biologiya va genetika (K.Nishonboyev, J.Hamidov)
Tibbiy va biologik fizika (A.Remizov)
Tibbiyot genetikasi (K.Nishonboyev, F.Hamrayeva)
Tibbiyot psixologiyasi (Z.Ibodullayev)
Tibbiyot tarixi (X.Rustamova, N.Stojarova)
Topografik anatomiya (N.Shomirzayev, S.Nazarov, R.Usmonov)
Topografik anatomiya (S.Dolimov, A.Abdukarimov, Sh.Ahmedov)
Umumiy anesteziologiya va reanimatologiyadan qo'llanma (U.Shomirzayeva)
Urologiyadan o'quv qo'llanmasi (A.Shabad)
Xirurgik kasalliklar (Sh.Karimov)
Yuqumli kasalliklar (A.Zakirxodjayev)
Dori turlari texnologiyasi (K.Muhammadjonova)
Ichki kasalliklar (Y.Arslonov, T.Nazarov)
O'zbekiston tibbiyoti (Asadulla Qodirov)
Patologik fiziologiyadan amaliyot darslari uchun qo'llanma (A.Husinov)

Qayd etilgan


AbdulAziz  28 Iyun 2019, 23:22:26


Alifbo (1)

Alifbo. 1-sinf (2010, R.Safarov, M.Inoyatova, M.Shokirova, L.Shermamatova)


O'zbek adabiyoti. 8-sinf (1997, A.Kattabekov, V.Rahmonov)
XX asr o'zbek adabiyoti. 11-sinf (1995, N.Karimov, B.Nazarov, U.Normatov)
Adabiyot. 5-sinf. 1-qism (2011, S.Ahmedov, B.Qosimov, R.Qo'chqorov, Sh.Rizayev)
Adabiyot. 5-sinf. 2-qism (2011, S.Ahmedov, B.Qosimov, R.Qo'chqorov, Sh.Rizayev)
Adabiyot. 5-sinf (2007, S.Ahmedov, B.Qosimov, R.Qo'chqorov, Sh.Rizayev)
Adabiyot. 6-sinf (2009, S.Ahmedov, R.Qo'chqorov, Sh.Rizayev)
Adabiyot. 7-sinf (2009, Q.Yo'ldoshev, B.Qosimov, V.Qodirov, J.Yo'ldoshbekov )
Adabiyot. 8-sinf (2010, S.Olim, S.Ahmedov, R.Qo'chqorov)
Adabiyot. 9-sinf (2010, Q.Yo'ldoshev, V.Qodirov, J.Yo'ldoshbekov)
O'qish kitobi. 1-sinf (2011, T.G'afforova, E.Shodmonov, G.Eshturdiyeva)
O'qish kitobi. 2-sinf (2010, Q.Abdullayeva, M.Yusupov, S.Rahmonbekova)
O'qish kitobi. 3-sinf (2010, M.Umarova, Sh.Hakimova)
O'qish kitobi. 4-sinf (2011, S.Matchonov, A.Shojalilov, X.G'ulomova, Sh.Sariyev, Z.Dolimov)
O'zbek adabiyoti. Majmua. 10-sinf (1997, B.Qosimov, N.Jumayev, S.Olim)
Adabiyot xrestomatiyasi. 8-sinf (1986)
Adabiyot xrestomatiyasi. 9-sinf (1971)


Biologiya. 9-sinf (2010, A.Zikiryayev, A.To'xtayev, I.Azimov, N.Sonin)
Botanika. 5-sinf (2011, O'.Pratov, A.To'xtayev, F.Azimova)
Botanika. 6-sinf (2009, O'.Pratov, A.To'xtayev, F.Azimova)
Odam va uning salomatligi. 8-sinf (2010, B.Aminov, T.Tilavov, O.Mavlonov)
Zoologiya. 7-sinf (2009, O.Mavlonov)
Umumiy biologiya. 10-11 sinf (1990, Yu.I.Polyanskiy)


Chizmachilik. 8-sinf (2010, Ikrom Rahmonov)
Chizmachilik. 9-sinf (2010, Ikrom Rahmonov)

Fizika (8)

Fizika. 10-sinf (1995, G.Ya.Myashikov, B.B.Buxovtsev)
Astronomiya. 10-sinf (1998, B.Voronsov-Velyaminov)
Fizika. 11-sinf (1998, N.Shaxmayev, S.Shaymayev, D.Shodiyev)
Fizika. 6-sinf (2009, Narziqul Turdiyev)
Fizika. 7-sinf (2009, P.Habibullayev, A.Boydedayev, A.Bahromov)
Fizika. 8-sinf (2010, P.Habibullayev, A.Boydedayev, A.Bahromov, M.Yo'ldosheva)
Fizika. 9-sinf (2001, N.Shaxmayev, S.Shaymayev, D.Shodiyev)
Fizika. 9-sinf (2010, P.Habibullayev, A.Boydedayev, A.Bahromov, M.Yo'ldosheva)


Fransuz tili. 5-sinf (2007, A.Nosirov, S.Mirsagatova, T.Turdiqulov, D.Azimova)
Fransuz tili. 6-sinf (2009, Z.Abdushukurova, H.Yusupova, M.Nishonov, S.Rahmonov)
Fransuz tili. 8-sinf (2010, Z.Abdushukurova, H.Yusupova, M.Nishonov)
Fransuz tili. 9-sinf (2010, S.Rahmonov, A.Nosirov)
Fransuz tili. 7-sinf (2013, V.Buxin, S.Umarova, M.Ubaydullayev)


Jahonning iqtisodiy va ijtimoiy geografiyasi. 10-sinf (1995, V.P.Maksakovskiy)
O'zbekiston tabiiy geografiyasi. 7-sinf (1997, O.Mo'minov, P.Baratov, M.Mamatqulov, R.Rahimbekov)
Turkiston tabiiy geografiyasi. 7-sinf (1997, P.G'ulomov, H.Vahobov, A.Hasanov)
Atlas. O'rta Osiyo va O'zbekiston tabiiy geografiyasi. 7-sinf (2009)
Atrofimizdagi olam. 1-sinf (2010, Aida Grigoryans)
Atrofimizdagi olam. 2-sinf (2010, P.G'ulomov, Sh.Mirzahmatova)
Geografiya. 6-sinf (2009, A.Soatov, A.Abulqosimov)
Geografiya. 7-sinf (2009, P.G'ulomov, H.Vahobov, P.Baratov, M.Mamatqulov)
Geografiya. 8-sinf (2010, P.Musayev, J.Musayev)
Jahon iqtisodiy-ijtimoiy geografiyasi. 9-sinf (2006, A.Qayumov, I.Safarov, M.Tillaboyeva)
Tabiatshunoslik. 3-sinf (2010, Akbar Bahromov)
Tabiatshunoslik. 4-sinf (2011, Akbar Bahromov)
Tabiiy geografiya. 5-sinf (2007, P.G'ulomov, R.Qurbonniyozov)
Materiklar va okeanlar geografiyasi. 7-sinf (1990, P.G'ulomov, H.Vahobov, A.Hasanov)
O'zbekistonning iqtisodiy va ijtimoiy geografiyasi. 8-sinf (2002, Z.Akromov, P.Musayev)

Huquq (4)

Konstitutsiya olamiga sayohat. 6-sinf (2003, V.Kostetskiy, G.Tansikboyeva, E.Asadova, I.Afanaseva, M.Toshpo'latova, S.Solovyeva)
Konstitutsiya olamiga sayohat. 7-sinf (2007, V.Kostetskiy, M.Toshpo'latova, E.Asadova, G.Tansiqboyeva, Sh.Ashrafxonova )
Konstitutsiyaviy huquq asoslari. 9-sinf (2010, G.Tansikbayeva, V.Kostetskiy)
O'zbekiston davlati va huquqi asoslari. 8-sinf (2010, O.Karimova, N.Ismatova, Sh,Sariqov, N.Amanova)


Informatika. 5-sinf (2008, B.Boltayev, M.Mahkamov, A.Azamatov, S.Rahmonqulova)
Informatika. 7-sinf (2009, B.Boltayev, M.Mahkamov, A.Azamatov, S.Rahmonqulova)
Informatika. 8-sinf (2011, B.Boltayev, A.Azamatov, A.Asqarov, M.Sodiqov, G.Azamatova)
Informatika. 9-sinf (2011, B.Boltayev, A.Azamatov, A.Asqarov, M.Sodiqov, G.Azamatova)
Informatika. 6-sinf (2013, B.Boltayev, M.Mahkamov, A.Azamatov, S.Rahmonqulova)


English Matters. 8-sinf (2002, U.Lee, N.Tsarikova, N.Zakirov, A.Tennant)
English Matters. 9-sinf (2003, N.Gogolitsina, A.Tsakanyan, O.Abduvalieva, A.Tennant)
Fly High English. 5-sinf (2007, L.Jo'rayev, S.Xan, L.Kamalova)
Fly High English. 6-sinf (2007, L.Jo'rayev, S.Xan, R.Ziryanova, L.Kamalova)
Fly High English. 8-sinf (2010, L.Jo'rayev, S.Xan, R.Ziryanova, L.Kamalova)
Fly High English. 9-sinf (2010, L.Jo'rayev, M.Abdullayeva, H.To'xtarov, S.Xan)
Fly High English. 7-sinf (2007, L.Jo'rayev, M.Abdullayeva, L.Matskevich, R.Ziryanova)
English. 10-sinf (2002, Jamol Jalolov)


Iqtisodiy bilim asoslari. 8-sinf (2010, E.Sariqov, B.Haydarov)
Iqtisodiy bilim asoslari. 9-sinf (2010, E.Sariqov, B.Haydarov)
Iqtisodiyot va biznes asoslari. 9-11-sinf (1997)


Jismoniy tarbiya. 1-sinf (2011, K.Mahkamjonov, F.Xo'jayev)
Jismoniy tarbiya. 3-sinf (2010, K.Mahkamjonov, F.Xo'jayev)
Jismoniy tarbiya. 4-sinf (2009, K.Mahkamjonov, F.Xo'jayev)

Kimyo (6)

Anorganik ximiya. 10-sinf (1989, L.A.Svetkov)
Kimyo. 7-sinf (2009, I.Asqarov, N.To'xtaboyev, K.G'opirov)
Kimyo. 8-sinf (2010, I.Asqarov, N.To'xtaboyev, K.G'opirov)
Kimyo. 9-sinf (2010, I.Asqarov, N.To'xtaboyev, K.G'opirov)
Ximiya. 10-sinf (1994, G.Rudzitis, F.Feldman)
Kimyo. 9-sinf (2002, I.Asqarov, N.To'xtaboyev, K.G'opirov, G.Abdullayeva)


Algebra. 10-11-sinf (1996, Sh.Alimov, Yu.Kolyagin, Yu.Sidorov, N.Fedorova, M.Shabunin)
Algebra. 7-sinf (2009, Sh.Alimov, O.Holmuhamedov, M.Mirzaahmedov)
Algebra. 8-sinf (2010, Sh.Alimov, O.Holmuhamedov, M.Mirzaahmedov)
Algebra. 9-sinf (2010, Sh.Alimov, O.Holmuhamedov, M.Mirzaahmedov)
Geometriya. 7-sinf (2009, A.A'zamov, B.Haydarov, E.Sariqov, A.Qo'chqorov, U.Sag'diyev)
Geometriya. 8-sinf (2010, A.Rahimqoriyev)
Geometriya. 9-sinf (2010, B.Haydarov, E.Sariqov, A.Qo'chqorov)
Matematika. 2-sinf (2010, N.Bikbayeva, E.Yangabayeva)
Matematika. 3-sinf (2010, N.Bikbayeva, E.Yangabayeva)
Matematika. 4-sinf (2009, A.Qo'chqorov, Sh.Sariqova, P.Usmonova, U.Rahmonov)
Matematika. 5-sinf (2007, M.Mirzaahmedov, A.Rahimqoriyev)
Matematika. 5-sinf (2011, Bahodir Haydarov)
Matematika. 6-sinf (2005, M.Mirzaahmedov, A.Rahimqoriyev)
Matematika. 2-sinf (1990, M.Moro, M.Bantova)
Matematika. 3-sinf (1970, M.Moro, M.Bantova, A.Pchelko)

Musiqa (8)

Musiqa. 1-sinf (2011, H.Nurmatov, N.Norxo'jayev)
Musiqa. 2-sinf (2010, H.Nurmatov, N.Norxo'jayev)
Musiqa. 3-sinf (2010, H.Nurmatov, N.Norxo'jayev)
Musiqa. 4-sinf (2011, Oqilxon Ibrohimov)
Musiqa. 6-sinf (2008, S.Begmatov, D.Karimova, Q.Mamirov)
Musiqa. 7-sinf (2008, Oqilxon Ibrohimov, Jamil Sadirov)
Musiqa. 5-sinf (2001, A.Mansurov, D.Karimova)
Musiqa. 6-sinf (2008, S.Begmatov, D.Karimova)


Nemis tili. 5-sinf (2007, M.Qiyomova, D.Qiyomova)
Nemis tili. 6-sinf (2009, N.Suxanova, L.Ulyanova, A.Bekanacheva, E.Soloxova, Z.Shayxutdinova )
Nemis tili. 8-sinf (2010, N.Suxanova, L.Ulyanova, A.Bekanacheva, D.Tojiboyeva, E.Soloxova)
Nemis tili. 9-sinf (2010, M.Dadaxodjayeva, M.Qahhorova, M.Qurbonov, H.Mamarasulov)
Nemis tili. 7-sinf (2009, N.Suxanova, L.Ulyanova, A.Bekanacheva, E.Soloxova, D.Tajibayeva )


Milliy Istiqlol g'oyasi. 7-sinf (2007, M.Qarshiboyev, Sh.Nishonova, O.Musurmonova, R.Qo'chqorov)
Milliy Istiqlol g'oyasi. 9-sinf (2007, O.Musurmonova, R.Qo'chqorov, M.Qarshiboyev)
Odobnoma. 1-sinf (2011, O.Hasanboyeva, M.Inoyatova)
Odobnoma. 2-sinf (2010, Q.Abdullayeva, H.Aliqulova, S.Rahmonbekova)
Odobnoma. 3-sinf (2010, O.Hasanboyeva, A.Ne'matova, M.Turopova)
Odobnoma. 4-sinf (2009, O.Hasanboyeva, A.Ne'matova, S.Olim)
Odobnoma. 4-sinf (2011, M.Xoliqova, Sh.Ergasheva)
Vatan tuyg'usi. 5-sinf (2007, X.Sultonov, M.Qarshiboyev)


Ona tili. 1-sinf (2011, T.G'afforova, E.Shodmonov, X.G'ulomova)
Ona tili. 2-sinf (2010, K.Qosimova, S.Fuzailov, A.Ne'matova)
Ona tili. 3-sinf (2010, S.Fuzailov, M.Xudoyberganova, Sh.Yo'ldosheva)
Ona tili. 4-sinf (2009, R.Ikromova, X.G'ulomova, Sh.Yo'ldosheva, D.Shodmonqulova)
Ona tili. 5-sinf (2007, N.Mahmudov, A.Nurmonov, A.Sobirov, V.Qodirov, Z.Jo'raboyeva)
Ona tili. 6-sinf (2009, N.Mahmudov, A.Nurmonov, A.Sobirov, D.Nabiyeva)
Ona tili. 7-sinf (2009, N.Mahmudov, A.Nurmonov, A.Sobirov, D.Nabiyeva, A.Mirzaahmedov)
Ona tili. 8-sinf (2010, M.Qodirov, H.Ne'matov, M.Abduraimova, R.Sayfullayeva)
Ona tili. 9-sinf (2006, N.Mahmudov, A.Nurmonov, A.Sobirov)
Bayonlar to'plami. 5-9-sinflar uchun (1997, A.Nurmonov, M.Abduraimova, Sh.Yusupova)
Diktantlar to'plami (1996, M.Yusupova)


Oʻzbek tili. 3-sinf (2010, A.Rafiyev, G.Muhammadjonova, G.Ziyomuhamedova)
Oʻzbek tili. 5-sinf (2007, R.Niyozmetova, A.Rafiyev, N.Alavutdinova)
Oʻzbek tili. 6-sinf (2009, R.Tolipova, H.Yo'ldosheva, M.Shomirzayeva)
Oʻzbek tili. 9-sinf (2010, Abduroziq Rafiyev)
O'zbek tili. 4-sinf (2013, A.Rafiyev, G.Muhammadjonova)
O'zbek tili. 7-sinf (2013, X.Muhitdinova, Y.Avlakulov, D.Nuriddinova)


Rus tili. 2-sinf (2010, R.Tolipova, M.Solihova, E.Svilina, Z.Niyazova, Z.Mavlonova, T.Nurmuhamedov)
Rus tili. 3-sinf (2010, R.Tolipova, M.Solihova, E.Svilina)
Rus tili. 4-sinf (2011, M.Aliyev, S.Islombekova, Z.Abdurasulov, K.Matnazarov)
Rus tili. 5-sinf (2007, R.Tolipova, S.Islombekova, E.Stepanenko, O.Al-Dijeyli)
Rus tili. 6-sinf (2005, R.Tolipova, S.Islombekova)
Rus tili. 7-sinf (2009, R.Tolipova, S.Islombekova)
Rus tili. 8-sinf (2010, R.Tolipova, S.Islombekova, N.Sirtsova)

Tarix (15)

Eng yangi tarix. 1917-1939. 9-sinf (1989, V.Furayev tahriri ostida)
Eng yangi tarix. 1939-1988. 11-sinf (1990, V.Furayev tahriri ostida)
O'zbekiston tarixi. 1917-1993 yillar. 9-sinf (1994, R.Rajabova, R.Karimov, K.Oqilov, A.Ibragimova, I.Alimov, F.Ishoqov)
O'zbekiston xalqlari tarixi. 8-9-sinf (1993, M.Ishoqova, V.Kostetskiy)
Yangi tarix. 1871-1917. 9-sinf (1989, I.Krivoguz tahriri ostida)
Jahon tarixi. 7-sinf (2009, T.Salimov, F.Sultonov)
Jahon tarixi. 8-sinf (2010, U.Jo'rayev, R.Farmonov, Sh.Ergashev)
Jahon tarixi. 9-sinf (2010, M.Lafasov, U.Jo'rayev, E.Xoliqov, D.Qodirova)
Oʻzbekiston tarixi. 7-sinf (2009, Abdulahad Muhammadjonov)
Oʻzbekiston tarixi. 8-sinf (2010, Q.Usmonov, U.Jo'rayev, N.Norqulov)
Oʻzbekiston tarixi. 9-sinf (2010, S.Tillaboyev, A.Zamonov)
Qadimgi dunyo tarixi. 6-sinf (2009, A.Sagdullayev, V.Kostetskiy)
Tarixdan hikoyalar. 5-sinf (2011, U.Jo'rayev, Q.Usmonov, A.Nurqulov)
Oʻzbekiston tarixi. 11-sinf (1998, N.Jo'rayev, T.Fayzullayev, Q.Usmonov)
Oʻzbekiston tarixi. 8-sinf (1996, H.Bobobekov, J.Rahimov, H.Sodiqov)


Tasviriy san'at. 1-sinf (2010, Rahim Hasanov)
Tasviriy san'at. 2-sinf (2010, M.Isoqova, R.Hasanov, B.Haydarov, A.Sulaymonov, S.Jumaniyozova, A.Roziqov)
Tasviriy san'at. 3-sinf (2010, M.Isoqova, R.Hasanov, B.Haydarov, A.Sulaymonov, S.Jumaniyozova, B.Azimov)

Qayd etilgan


AbdulAziz  28 Iyun 2019, 23:29:37


1-sinf (25)

Alifbe. 1-sinf (2015, R.Safarova, M.Inoyatova)
Atrofimizdagi olam. 1-sinf (2016, N.Mamadinova, M.Ahmedova)
Fransuz tili. 1-sinf (2017, S.Rahmonov, A.Nosirov)
Ingliz tili. 1-sinf (2016, M.Irisqulov, S.Xan)
Jismoniy tarbiya. 1-sinf (2017, K.Mahkamjonov, F.Xo'jayev)
Matematika daftari. 1-sinf (2015, M,Jumayev, M.Ahmedov)
Matematika. 1-sinf (2015, M.Ahmedov, N.Abdurahmonova)
Musiqa. 1-sinf (2017, H.Nurmatov, N.Norxo'jayev)
Nemis tili. 1-sinf (2017, M.Dadaxodjayeva, Z.Narbekova)
O'qish kitobi. 1-sinf (2017, T.G'afforova, E.Shodmonov)
Odobnoma. 1-sinf (2017, O.Hasanboyeva, M.Inoyatova)
Ona tili. 1-sinf (2017, T.G'afforova, E.Shodmonov)
Tasviriy san'at. 1-sinf (2017, R.Hasanov)
Yozuv daftari. 1-sinf (2015, M.G'ulomov)
Alifbe. 1-sinf (2018, R.Safarova, M.Inoyatova)
Atrofimizdagi olam. 1-sinf (2015, A.Grigoryans)
Fransuz tili. 1-sinf (2017, S.Rahmonov, A.Nosirov)
Ingliz tili. 1-sinf (2018, M.Irisqulov, S.Xan)
Matematika daftari. 1-sinf (2018, M,Jumayev, M.Ahmedov)
Matematika. 1-sinf (2018, M.Ahmedov, N.Abdurahmonova)
Musiqa. 1-sinf (2018, H.Nurmatov, N.Norxo'jayev)
Odobnoma. 1-sinf (2018, O.Hasanboyeva, M.Inoyatova)
Tasviriy san'at. 1-sinf (2018, R.Hasanov)
Texnologiya. 1-sinf (2017, I.Mannopova, R.Mavlonova)
Yozuv daftari. 1-sinf (2018, M.G'ulomov)

2-sinf (28)

Atrofimizdagi olam. 2-sinf (2016, P.G'ulomov, Sh.Mirzahmatova)
Fransuz tili daftari. 2-sinf (2017, S.Rahmonov, Sh.Nishonboyev)
Fransuz tili. 2-sinf (2016, S.Rahmonov, Sh.Nishonboyev)
Ingliz tili daftari. 2-sinf (2016, S.Xan, L.Jo'rayev)
Ingliz tili. 2-sinf (2016, S.Xan, L.Jo'rayev)
Jismoniy tarbiya. 2-sinf (2016, K.Mahkamjonov, F.Xo'jayev)
Matematika. 2-sinf (2016, N.Abdurahmonova, L.O'rinboyeva)
Mehnat ta'limi. 2-sinf (2016, X.Sanakulov, D.Xodiyeva)
Musiqa. 2-sinf (2016, H.Nurmatov, N.Norxo'jayev)
Nemis tili daftari. 2-sinf (2017)
Nemis tili. 2-sinf (2013, M.Dadaxodjayevam N.Mirzaboyeva)
O'qish kitobi. 2-sinf (2016, T.G'afforova, Sh.Nurullayeva)
Odobnoma. 2-sinf (2014, O.Hasanboyeva, M.Inoyatov)
Ona tili. 2-sinf (2014, K.Qosimova, S.Fuzailov)
Rus tili. 2-sinf (2016, Z.Abduraimova)
Atrofimizdagi olam. 2-sinf (2018, P.G'ulomov, Sh.Mirzahmatova)
Ingliz tili daftari. 2-sinf (2018, S.Xan, L.Jo'rayev)
Ingliz tili. 2-sinf (2018, S.Xan, L.Jo'rayev)
Jismoniy tarbiya. 2-sinf (2018, K.Mahkamjonov, F.Xo'jayev)
Matematika. 2-sinf (2018, N.Abdurahmonova, L.O'rinboyeva)
Musiqa. 2-sinf (2018, H.Nurmatov, N.Norxo'jayev)
Nemis tili. 2-sinf (2018, M.Dadaxodjayeva, N.Mirzaboyeva)
O'qish kitobi. 2-sinf (2018, T.G'afforova, Sh.Nurullayeva)
Odobnoma. 2-sinf (2018, O.Hasanboyeva, M.Inoyatov)
Ona tili. 2-sinf (2018, K.Qosimova, S.Fuzailov)
Rus tili. 2-sinf (2018, Z.Abduraimova)
Tasviriy san'at. 2-sinf (2018, M.Isoqova, R.Hasanov)
Texnologiya. 2-sinf (2018, X.Sanakulov, D.Xodiyeva)

3-sinf (19)

Fransuz tili daftari. 3-sinf (2017, S.Rahmonov, O.Nosirov)
Fransuz tili. 3-sinf (2017, S.Rahmonov, A.Nosirov)
Ingliz tili daftari. 3-sinf (2017, S.Xan, L.Jo'rayev)
Ingliz tili. 3-sinf (2017, S.Xan, L.Jo'rayev)
Jismoniy tarbiya. 3-sinf (2016, K.Mahkamjonov, F.Xo'jayev)
Matematika. 3-sinf (2016, S.Burxonov, O'.Xudoyorov)
Mehnat ta'limi. 3-sinf (2016, X.Sanakulov, D.Xodiyeva)
Musiqa. 3-sinf (2016, H.Nurmatov, N.Norxo'jayev)
Nemis tili daftari. 3-sinf (2017)
O'qish kitobi. 3-sinf (2016, M.Umarova, X.Hamroqulova)
Odobnoma. 3-sinf (2016, M.Xoliqova, Sh.Ergasheva)
Ona tili. 3-sinf (2016, S.Fuzailov, M.Xudoyberganova)
Rus tili. 3-sinf (2016, N.Sergeyeva, O.Korchuganova)
Tabiatshunoslik. 3-sinf (2014, A.Bahromov)
Tasviriy san'at. 3-sinf (2014, M.Isaqova, R.Hasanov)
Fransuz tili daftari. 3-sinf (2018, S.Rahmonov, O.Nosirov)
Nemis tili. 3-sinf (2017, M.Dadaxodjayeva, N.Mirzaboyeva)
Tabiatshunoslik. 3-sinf (2016, A.Bahromov, Sh.Sharipov)
Tasviriy san'at. 3-sinf (2016, M.Isaqova, R.Hasanov)

4-sinf (18)

Fransuz tili daftari. 4-sinf (2017, S.Rahmonov, O.Nosirov)
Fransuz tili. 4-sinf (2016, S.Rahmonov, A.Nosirov)
Ingliz tili daftari. 4-sinf (2017, S.Xan, L.Jo'rayev)
Ingliz tili. 4-sinf (2016, S.Xan, L.Jo'rayev)
Jismoniy tarbiya. 4-sinf (2017, K.Mahkamjonov, F.Xo'jayev)
Matematika. 4-sinf (2017, N.Bikbayeva, E.Yangabayeva)
Musiqa. 4-sinf (2017, O.Ibrohimov)
Nemis tili daftari. 4-sinf (2017, M.Dadaxodjayeva, K.Istamova)
Nemis tili. 4-sinf (2016, M.Dadaxodjayeva, K.Istamova)
O'qish kitobi. 4-sinf (2017, S.Matchonov, A.Shojalilov)
Odobnoma. 4-sinf (2017, M.Xoliqova, Sh.Ergasheva)
Ona tili. 4-sinf (2017, R.Ikromova, X.G'ulomova)
Rus tili. 4-sinf (2016, M.Karimova, G.Mamatisayeva)
Tabiatshunoslik. 4-sinf (2017, A.Bahromov, Sh.Sharipov)
Tasviriy san'at. 4-sinf (2017, A.Sulaymonov, I.Rahmonov)
Texnologiya. 4-sinf (2017, I.Mannopova, R.Mavlonova)
Ingliz tili. 4-sinf (2018, S.Xan, L.Jo'rayev)
Nemis tili daftari. 4-sinf (2018, M.Dadaxodjayeva, K.Istamova)

5-sinf (29)

Adabiyot. 5-sinf. 1-qism (2015, S.Ahmedov, B.Qosimov)
Adabiyot. 5-sinf. 2-qism (2015, S.Ahmedov, B.Qosimov)
Botanika. 5-sinf (2015, O'.Pratov, A.To'xtayev)
Fransuz tili. 5-sinf (2017, A.Nosirov, Sh.Nishonboyev)
Geografiya. 5-sinf (2015, P.G'ulomov, R.Qurbonniyozov)
Ingliz tili. 5-sinf (2017, L.Jo'rayev, S.Xan)
Jismoniy tarbiya. 5-6-sinf (2015, T.Usmonxo'jayev, S.Arzumanov)
Konstitutsiya olamiga sayohat. 5-sinf (2016, V.Kostetskiy, G.Tansiqboyeva)
Matematika. 5-sinf (2015, B.Haydarov)
Musiqa. 5-sinf (2015, A.Mansurov, D.Karimova)
Nemis tili. 5-sinf (2015, Z.Kiyamova, M.Kiyamova)
Ona tili. 5-sinf (2015, N.Mahmudov, A.Nurmonov)
Tarixdan hikoyalar. 5-sinf (2015, U.Jo'rayev, Q.Usmonov)
Vatan tuyg'usi. 5-sinf (2015, X.Sultonov, M.Qarshiboyev)
Adabiyot. 5-sinf. 1-qism (2015, S.Ahmedov, B.Qosimov)
Adabiyot. 5-sinf. 2-qism (2015, S.Ahmedov, B.Qosimov)
Botanika. 5-sinf (2015, O'.Pratov, A.To'xtayev)
Geografiya. 5-sinf (2015, P.G'ulomov, R.Qurbonniyozov)
Informatika. 5-sinf (2016, D.Kamolitdinova)
Jismoniy tarbiya. 5-6-sinf (2015, T.Usmonxo'jayev, S.Arzumanov)
Matematika. 5-sinf (2015, B.Haydarov)
Mehnat ta'limi. 5-sinf (2015, Sh.Sharipov, N.Muslimov)
Musiqa. 5-sinf (2015, A.Mansurov, D.Karimova)
Nemis tili. 5-sinf (2017, Z.Kiyamova, M.Kiyamova)
Ona tili. 5-sinf (2015, N.Mahmudov, A.Nurmonov)
Rus tili. 5-sinf (2016, Yu.Musurmanova)
Tarixdan hikoyalar. 5-sinf (2015, U.Jo'rayev, Q.Usmonov)
Tasviriy san'at. 5-sinf (2015, T.Kuziyev, S.Abdirasulov)
Vatan tuyg'usi. 5-sinf (2015, X.Sultonov, M.Qarshiboyev)

6-sinf (23)

Adabiyot. 6-sinf (2009, S.Ahmedov, R.Qo'chqorov)
Botanika. 6-sinf (2017, O'.Pratov, A.To'xtayev)
Fizika. 6-sinf (2017, N.Turdiyev)
Fransuz tili. 6-sinf (2013, Z.Abdushukurova, H.Yusupova)
Geografiya. 6-sinf (2017, A.Soatov, A.Abdulqosimov)
Informatika. 6-sinf (2017, B.Boltayev, M.Mahkamov)
Ingliz tili. 6-sinf (2013, L.Jo'rayev, S.Xan)
Konstitutsiya olamiga sayohat. 6-sinf (2014, V.Kostetskiy, G.Tansiqboyeva)
Matematika. 6-sinf (2017, M.Mirzaahmedov, A.Rahimqoriyev)
Musiqa. 6-sinf (2017, S.Begmatov)
Nemis tili. 6-sinf (2013, N.Suxanova, L.Ulyanova)
Ona tili. 6-sinf (2017, N.Mahmudov, A.Nurmonov)
Rus tili. 6-sinf (2017, G.Gasilova, Yu.Musurmanova)
Tarix. 6-sinf (2017, A.Sagdullayev, V.Kostetskiy)
Tasviriy san'at. 6-sinf (2017, Q.Mirahmedov, B.Karimov)
Texnologiya. 6-sinf (2017, Sh.Sharipov, O.Qo'ysinov)
Vatan tuyg'usi. 6-sinf (2015, X.Sultonov, M.Qarshiboyev)
Adabiyot. 6-sinf. 1-qism (2017, S.Ahmedov, R.Qo'chqorov)
Adabiyot. 6-sinf. 2-qism (2017, S.Ahmedov, R.Qo'chqorov)
Ingliz tili. 6-sinf (2018, S.Xan, L.Kamalova)
Nemis tili. 6-sinf (2018, N.Suxanova, L.Ulyanova)
Qadimgi dunyo tarixi. 6-sinf (2017, A.Sagdullayev, V.Kostetskiy)
Vatan tuyg'usi. 6-sinf (2015, X.Sultonov, M.Qarshiboyev)

7-sinf (26)

Adabiyot. 7-sinf (2017, Q.Yo'ldoshev, B.Qosimov)
Algebra. 7-sinf (2017, Sh.Alimov, O.Xolmuhamedov)
Fizika. 7-sinf (2017, P.Habibullayev, A.Boydedayev)
Fransuz tili. 7-sinf (2013, V.Buxin, S.Umarova)
Geografiya. 7-sinf (2017, P.G'ulomov, P.Baratov)
Geometriya. 7-sinf (2017, A.A'zamov, B.Haydarov)
Informatika. 7-sinf (2017, B.Boltayev, M.Mahkamov)
Ingliz tili. 7-sinf (2013, L.Jo'rayev, M.Abdullayeva)
Jahon tarixi. 7-sinf (2017, T.Salimov, F.Sultonov)
Jismoniy tarbiya. 7-8-sinf (2017, T.Usmonxo'jayev, S.Arzumanov)
Kimyo. 7-sinf (2017, I.Asqarov, N.To'xtaboyev)
Konstitutsiya olamiga sayohat. 7-sinf (2014, V.Kostetskiy, G.Tansiqboyeva)
Milliy Istiqlol g'oyasi. 7-sinf (2015, M.Qarshiboyev, S.Nishonova)
Musiqa. 7-sinf (2017, O.Ibrohimov, J.Sadirov)
Nemis tili. 7-sinf (2009, N.Suxanova, L.Ulyanova)
O'zbekiston tarixi. 7-sinf (2017, A.Muhammadjonov)
Ona tili. 7-sinf (2013, N.Mahmudov, A.Nurmonov)
Rus tili. 7-sinf (2017, S.Islambekova, U.Yaminova)
Tasviriy san'at. 7-sinf (2017, A.Sulaymonov, N.Abdullayev)
Texnologiya. 7-sinf (2017, Sh.Sharipov, O.Qo'ysinov)
Zoologiya. 7-sinf (2017, O.Mavlonov)
Fransuz tili. 7-sinf (2013, V.Buxin, S.Umarova)
Ingliz tili. 7-sinf (2013, L.Jo'rayev, M.Abdullayeva)
Milliy Istiqlol g'oyasi. 7-sinf (2015, M.Qarshiboyev, S.Nishonova)
Nemis tili. 7-sinf (2009, N.Suxanova, L.Ulyanova)
Ona tili. 7-sinf (2017, N.Mahmudov, A.Nurmonov)

8-sinf (36)

Adabiyot. 8-sinf. 1-qism (2014, S.Olim, S.Ahmedov)
Adabiyot. 8-sinf. 2-qism (2014, S.Olim, S.Ahmedov)
Algebra. 8-sinf (2014, Sh.Alimov, O.Xolmuhamedov)
Chizmachilik. 8-sinf (2014, I.Rahmonov)
Fizika. 8-sinf (2014, P.Habibullayev, A.Boydedayev)
Fransuz tili. 8-sinf (2014, Z.Abdushukurova, H.Yusupova)
Geografiya. 8-sinf (2014, P.Musayev, J.Musayev)
Geometriya. 8-sinf (2014, A.Rahimqoriyev, M.To'xtaxo'jayeva)
Informatika. 8-sinf (2015, B.Boltayev, A.Azamatov)
Ingliz tili. 8-sinf (2014, L.Jo'rayev, S.Xan)
Jahon tarixi. 8-sinf (2014, U.Jo'rayev, R.Farmonov)
Milliy Istiqlol g'oyasi. 8-sinf (2015, R.Qo'chqorova, S.Nishonova)
Nemis tili. 8-sinf (2014, N.Suxanova, L.Ulyanova)
O'zbekiston davlati va huquqi asoslari. 8-sinf (2014, O.Karimov, N.Ismatova)
O'zbekiston tarixi. 8-sinf (2014, Q.Usmonov, U.Jo'rayev)
Odam va uning salomatligi. 8-sinf (2014, B.Aminov, T.Tilavov)
Ona tili. 8-sinf (2014, M.Qodirov, H.Ne'matov)
Rus tili. 8-sinf (2014, M.Rojnova, U.Yaminova)
Adabiyot. 8-sinf. 1-qism (2014, S.Olim, S.Ahmedov)
Adabiyot. 8-sinf. 2-qism (2014, S.Olim, S.Ahmedov)
Algebra. 8-sinf (2014, Sh.Alimov, O.Xolmuhamedov)
Algebra. 8-sinf. IDUM (2014, M.Mirzaahmedov, G'.Nasritdinov)
Chizmachilik. 8-sinf (2014, I.Rahmonov)
Fizika. 8-sinf (2014, P.Habibullayev, A.Boydedayev)
Fransuz tili. 8-sinf (2014, Z.Abdushukurova, H.Yusupova)
Geografiya. 8-sinf (2014, P.Musayev, J.Musayev)
Geometriya. 8-sinf (2014, A.Rahimqoriyev, M.To'xtaxo'jayeva)
Informatika. 8-sinf (2015, B.Boltayev, A.Azamatov)
Ingliz tili. 8-sinf (2014, L.Jo'rayev, S.Xan)
Iqtisodiy bilim asoslari. 8-sinf (2014, E.Sariqov, B.Haydarov)
Jismoniy tarbiya. 7-8-sinf (2017, T.Usmonxo'jayev, S.Arzumanov)
Kimyo. 8-sinf (2014, I.Asqarov, N.To'xtaboyev)
Milliy Istiqlol g'oyasi. 8-sinf (2015, R.Qo'chqorova, S.Nishonova)
Nemis tili. 8-sinf (2014, N.Suxanova, L.Ulyanova)
Odam va uning salomatligi. 8-sinf (2014, B.Aminov, T.Tilavov)
Ona tili. 8-sinf (2014, M.Qodirov, H.Ne'matov)

9-sinf (33)

Adabiyot. 9-sinf. 2-qism (2014, Q.Yo'ldoshev, V.Qodirov)
Algebra. 9-sinf (2014, Sh.Alimov, O.Xolmuhamedov)
Biologiya. 9-sinf (2014, A.Zikiryayev, A.To'xtayev)
Chizmachilik. 9-sinf (2014, I.Rahmonov)
Fizika. 9-sinf (2014, P.Habibullayev, A.Boydedayev)
Fransuz tili. 9-sinf (2014, S.Rahmonov, A.Nosirov)
Informatika. 9-sinf (2015, B.Boltayev, A.Azamatov)
Jahon iqtisodiy-ijtimoiy geografiyasi. 9-sinf (2014, A.Qayumov, I.Safarov)
Jahon tarixi. 9-sinf (2014, M.Lafasov, U.Jo'rayev)
Kimyo. 9-sinf (2014, I.Asqarov, N.To'xtaboyev)
Konstitutsiyaviy huquq asoslari. 9-sinf (2014, G.Tansikbayeva, V.Kostetskiy)
Milliy Istiqlol g'oyasi. 9-sinf (2015, O.Musurmonova, M.Qarshiboyev)
Nemis tili. 9-sinf (2014, M.Dadaxodjayeva, M.Qahhorova)
O'zbekiston tarixi. 9-sinf (2014, S.Tillaboyev, A.Zamonov)
Adabiyot. 9-sinf. 1-qism (2014, Q.Yo'ldoshev, V.Qodirov)
Adabiyot. 9-sinf. 2-qism (2014, Q.Yo'ldoshev, V.Qodirov)
Algebra. 9-sinf (2014, Sh.Alimov, O.Xolmuhamedov)
Biologiya. 9-sinf (2014, A.Zikiryayev, A.To'xtayev)
Chizmachilik. 9-sinf (2014, I.Rahmonov)
Fizika. 9-sinf (2014, P.Habibullayev, A.Boydedayev)
Fransuz tili. 9-sinf (2014, S.Rahmonov, A.Nosirov)
Geometriya. 9-sinf (2014, B.Haydarov, E.Sariqov)
Informatika. 9-sinf (2015, B.Boltayev, A.Azamatov)
Ingliz tili. 9-sinf (2014, L.Jo'rayev, M.Abdullayeva)
Iqtisodiy bilim asoslari. 9-sinf (2014, E.Sariqov, B.Haydarov)
Jahon iqtisodiy-ijtimoiy geografiyasi. 9-sinf (2014, A.Qayumov, I.Safarov)
Jahon tarixi. 9-sinf (2014, M.Lafasov, U.Jo'rayev)
Kimyo. 9-sinf (2014, I.Asqarov, N.To'xtaboyev)
Konstitutsiyaviy huquq asoslari. 9-sinf (2014, G.Tansikbayeva, V.Kostetskiy)
Milliy Istiqlol g'oyasi. 9-sinf (2015, O.Musurmonova, M.Qarshiboyev)
Nemis tili. 9-sinf (2014, M.Dadaxodjayeva, M.Qahhorova)
Ona tili. 9-sinf (2014, N.Mahmudov, A.Nurmonov)
Rus tili. 9-sinf (2014, R.Usmanova, K.Kadirov)

10-sinf (20)

Adabiyot. 10-sinf. 1-qism (2017, B.To'xliyev, B.Karimov)
Biologiya. 10-sinf (2017, J.Tolipova, M.Umaraliyev)
Chaqiruvga qadar boshlang'ich tayyorgarlik. 10-sinf (2017, A.Shuman, Sh.Urinov)
Fizika. 10-sinf (2017, N.Turdiyev, K.Tursunmetov)
Fransuz tili. 10-sinf (2017, Z.Davronova, E.Xudayberganova)
Geografiya. 10-sinf (2017, Sh.Sharipova, V.Fedorko)
Informatika. 10-sinf (2017, N.Taylaqov, A.Ahmedov)
Ingliz tili. 10-sinf (2017, F.Rashidova, N.Tillayeva)
Jahon tarixi. 10-sinf (2017, Shuhrat Ergashev, B.Xodjayev)
Ma'naviyat asoslari. 10-sinf (2017, V.Qo'chqorova, O.Mahmudov)
Matematika. 10-sinf (2017, M.Mirzaahmedov, B.Haydarov)
O'zbekiston tarixi. 10-sinf (2017, Q.Rajabov, A.Zamonov)
Ona tili. 10-sinf (2017, N.Mahmudov, A.Sobirov)
Organik kimyo. 10-sinf (2017, A.Mutalibov, E.Murodov)
Rus tili. 10-sinf (2017, G.Rahmatullayeva, T.Keldiyev)
Adabiyot. 10-sinf. 2-qism (2017, B.To'xliyev, B.Karimov)
Biologiya. 10-sinf (2017, J.Tolipova, M.Umaraliyev)
Davlat va huquq asoslari. 10-sinf (2017, V.Kostetskiy)
Dunyo dinlari tarixi. 10-sinf (2017, Z.Islomov, D.Rahimjonov)
Nemis tili. 10-sinf (2017, Sh.Imyaminova, S.Abdullayeva)

11-sinf (21)

Adabiyot. 11-sinf. 1-qism (2018, B.To'xliyev, B.Karimov)
Adabiyot. 11-sinf. 2-qism (2018, B.To'xliyev, B.Karimov)
Astronomiya. 11-sinf (2018, M.Mamadazimov)
Biologiya. 11-sinf (2018, A.G'afurov, A.Abdukarimov)
Chaqiriqqa qadar boshlangich tayyorgarlik. 11-sinf (2018, Sh.Ubaydullayev, B.Gafurov)
Davlat va huquq asoslari. 11-sinf (2018, N.Ismatova, O.Karimova)
Dunyo dinlari tarixi. 11-sinf (2018. Z.Islomov, D.Rahimjonov)
Fizika. 11-sinf (2018, N.Turdiyev, K.Tursunmetov)
Fransuz tili. 11-sinf (2018, M.Jurayeva, Z.Abdushukurova)
Informatika. 11-sinf (2018, N.Taylaqov, A.Ahmedov)
Ingliz tili. 11-sinf (2018, F.Rashidova, N.Tillayeva)
Jahon tarixi. 11-sinf (2018, Sh.Ergashev, B.Xodjayev)
Ma'naviyat asoslari. 10-11-sinf (2018, V.Qo'chqorov, O.Mahmudov)
Matematika. 11-sinf. 1-qism (2018, M.Mirzaahmedov, Sh.Ismailov)
Matematika. 11-sinf. 2-qism (2018, M.Mirzaahmedov, Sh.Ismailov)
Nemis tili. 11-sinf (2018, Sh.Imyaminova, S.Abdullayeva)
O'zbekiston tarixi. 11-sinf (2018,N.Jo'rayev, A.Zamonov)
Ona tili. 11-sinf (2018, N.Mahmudov, Y.Odilov)
Rus tili. 11-sinf (2018, S.Islambekova, Yu.Musurmanova)
Tadbirkorlik asoslari. 11-sinf (2018, U.Gafurov, Q.Sharipov)
Umumiy kimyo. 11-sinf (2018, S.Masharipov, A.Mutalibov)

Qayd etilgan