Sevimli kinofilmlarimizdan ta'sirli iqtiboslar  ( 58370 marta o'qilgan) Chop etish

1 2 3 4 5 6 B

lolo  20 Noyabr 2009, 08:31:03

- Oyi, Dada, mana bu yangi pidjakni o'zimga harid qilib oldim.
- Yaxshi, bu bizdan senga sovg'amiz bo'laqolsin!

Nofilet

Qayd etilgan

Shoxjahon12  20 Noyabr 2009, 16:52:12

-Bor, akangni kuzatib qo'y. Har holda qadrdon edilaring. Tag'in narigi dunyoda sendan arazlab yurmasin.
-Xadeb akang-akang deyavermang. Mening akam sizsiz...

("Shaytanat")

Qayd etilgan

Nurilla  20 Noyabr 2009, 18:37:30

Hayatımda hep bir şeyi değiştirmeyi hayal ettim..Önce kendimi,sonra ailemi,sonra çevremi,sonra ülkemi...Gördüm ki aslında herşey meğer önceden değiştirilmiş.Kendim değiştirilmişim; ismim farklıymış,ailem değiştirilmiş; ailem farklıymış,çevrem değiştirilmiş; çevrem farklıymış , ve ülkem .. çoktan değiştirilmiş,dönüştürülmüş,kapana kısılmış..Ben dünyanın çok yerini gördüm hakim bey...Çok insan tanıdım..Ben bizim insanımız gibisini hiç görmedim..O kadar iyi kalpli,o kadar temiz,o kadar yetenekli,o kadar becerikli,o kadar saf ve bu kadar akıllı bir millet görmedim..Ama bu kadar sömürülen bir millet de görmedim..Bu milleti sömürenlere bakıyorum..Çapları şu bizim Erhan'ın köyde otlattığı koyunlar kadar bile değil..Ama uşaklıklarının karşılığını iyi aldıkları gibi , uşaklığı da layıkıyla yerine getiriyorlar..Siz bana diyorsunuz ki bunları gör,duy,anla ama sus,anlatma,ve kabul et,ve değiştirme,müdehale etme..Ben bir devlet terbiyesi aldım..Devlet geleneğiyle yetiştirildim..Bu geleneklerin,terbiyelerin içersinde de hiç şüphesiz değiştirmek istediğim hususlar var..En başta devletin milletten üstün tutulması..Çünkü buna gerek yok..Bu millet devletini baş tacı etmiş..16 kere devleti yıkılmış,17.kez devleti kurulmuş..Şimdi siz beni devleti yıkmaya çalışmakla suçluyorsunuz..Bu bir iftiradır..

Anayasal düzeni değiştirmeye çalışmakla suçluyorsunuz..İsnaat edilen bu suçun muhatabı ben değil,1960'da 1980'de silah zoruyla anayasayı değiştirenlerdir..Anayasayı yıkıyorsan,iktidarı ele geçiriyorsan kahramansın,iktidarı ele geçiremiyorsan hainsin..Hainle kahraman arasındaki farkı mahkemeler değil,tarih belirler...Tarihe nerden bakıcaz..1907'den tarihe bakarsak Enver Paşa eşkiyadır..1908'de Hürriyet kahramanı..1914'te başkomutan vekili..1918'de sürgün bir mağlup komutanı..1923'te vatan haini..Şimdi bana bugün söyleyeceğiniz,vereceğiniz hükümün tarihi açısından hiç mi önemi yok..???

Kurtlar Vadisi operasyonu bitmiştir..Yanlışıyla doğrusuyla bu mücadele benim şahsımda Türk milletine aittir..Takdir yüce milletimindir..!!!

Kurtlar vadisi dizi. Polat Alemdar sud zalidagi so'nggi so'zi . Uzr manga turkchasi yoqadi.

Qayd etilgan

siddiqa  17 Dekabr 2009, 11:14:00

:as:

"Yig'layotgan bolaning begonasi bo'lmaydi"

Yig'lamagin (o'zbek film)

kecha kelinoyim ikkalamiz yig'lamagin kinosini ko'rib rossaa yig'labmiz ,tasirli.

Qayd etilgan

MASTURA 1  01 Avgust 2010, 23:56:57

Qayd etilgan

AL_laziz87  08 Avgust 2010, 15:03:34

uyda endi xamma narsa bor, chiroq xam yondi faqat, faqat quvonch yo'q Oyi...
"Telba"

Qayd etilgan