Türkçe öğreniyoruz  ( 153496 marta o'qilgan) Chop etish

1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 20 B

Abdul_Malik  06 Avgust 2008, 16:47:29

Alemdarga,
Hudo Hohlasa shu kinoni kurishga harakat qilaman....

The Alchemist
Bende hepisi var izlemek istiyorsan verecem.

Qayd etilgan

Abdul_Malik  06 Avgust 2008, 17:30:21

Ayni gunlerde, turkceyi ogrenmenin en kolay yolu bence turkce dizileri seyr etmektir. Misal "Kurtlar Vadisi Pusu"

Dogru soyluyorsun kardesim, cok guzel dizi. Sen onun icinmi user adini Alemdar diye yazdin?
Delikanli, Ben kardesin degilim.

Qayd etilgan

registan  06 Avgust 2008, 18:46:13

Olurmu Canim, heppimiz bir-birimize kardesiz. Sen Adem aleyhissalamin evladi degilmisin? Hatirliyormusun, Polatin babasi herkeze evladim diye muraacat ediyordu. Onlarda demedilerki evladin degilim diye. Kardesim demek Turkcenin guzel bir konusmalarindandir.

Qayd etilgan

Abdul_Malik  06 Avgust 2008, 21:11:59

Turk dilini ogrenmek isteyenlar yokmu baska, "kardesim".

Qayd etilgan

registan  03 Sentyabr 2008, 21:09:06

Turkceyi ogrenmek isteyenler cok, ama dil ogrenmek sen dusundugun gibi kolay bir sey degil. Ogrenmek icin bir ogretmen lazim oluyor. Wallohu a'lam.

Qayd etilgan

akram4ik  06 Noyabr 2008, 18:59:39

registan dogru diyor, dil ogrenmek kolay bir sey degil. Ama  ozbek dilini bilen adam icin o kadarda zor degildir. Cunku turk dili gramerindeki zamanlar ozbek dilindeki  gramerindeki zanalara benzer....

Qayd etilgan

Mohlaroyim  15 Yanvar 2009, 15:56:44

Selam aleykum, iyigunler, nasilsiniz  iyisinizdir insaallah, sey kardsim, bende turkce ogrenmek cok istiyorumda ama bu biraz zor geliyo. Ben simdi turkce iyi anliyom ama iyi konusamiyom ya, bana yardimci olur musun?

Qayd etilgan

Jalol Ahmad  30 Aprel 2009, 03:49:46

:as:
Evet sizlara bir site veracam tamam  bu sitada siz Turkiye islamı radiyosu dinlasiniz cami   hucalere shayhler suhbatideni dinley bilirsiniz  inshaAllah
 Mustafa İslâmoğlu'nun Gerekçeli Meâl -Tefsir Kitabında Bir Âyetin İnkârı 
Sohbetlerimize devam eden kardeşlerimizin: "Mustafa İslamoğlu nasıl biri? Kitapları okunabilir mi ve derslerine gidilebilir mi?" şeklindeki ısrarlı soruları üzerine bu fakir kardeşiniz, bu kişinin kitapları hakkında bir araştırma yapmak zorunluluğu hissettim. Elime geçen "Yahudileşme temâyülü" kitabı, bana bu kişinin ne kadar çelişkili ve karmaşık batıl görüşlere sahip biri olduğunu kolayca anlatmış oldu.... 
ste bu sita yani web sayfasi anlastik Allah  :jl:hepinizden razı olsun. 
www.lalegulfm.com
www.cubbeliahmethoca.tv  iymonimizni kuchaytiradi qancha suhbatlar yani maruzalar eshitilsa ao bulin oldin

Qayd etilgan

AbdulMalik  30 Iyun 2009, 00:45:12

assalomu alaykum, arkadaslar, cok memnun oldum bu sayfani gorip.. benda dil siz gibi dil ogrenmek isteyenlerden bırısıyım. zaten buyuklerımız demıski, bir dil bilen kimse tek bir insan olursa, iki dil bilen iki.. onun icin hatalar olsa amansizce soylebilirsiniz..

Qayd etilgan

Муҳаммад Соҳиб  30 Iyun 2009, 02:56:49

:bsm:
Ассаламу алайкум!
Биродарлар менга қуйидаги ссзларни таржимасини айтиб бера олмайсизларми?
Мен қандай сқилса, шундай ёзаман. Демак, мана булар
 1. Ўргут
2. аванташ
3. заванташ

Ama hepenize tesekkurler!

Qayd etilgan